Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Na příští víkend pro Vás máme kromě pozvánky na Sběratele ještě jeden tip! A totiž Běh pro Paměť národa! Akce se koná 12. září v pražské oboře Hvězda a její výtěžek bude použit na zpracování stovek příběhů pamětníků, kteří zažili nesvobodu a útlak totalitními režimy.

Proč podpořit Paměť Národa?

Běh pro paměť národa

Už roky podporujeme Post Bellum, organizaci, která se snaží o to, aby nebyly zapomenuty příběhy pamětníků totalitních režimů. Je to mravenčí a složitá práce, na kterou mají pracovníci organizace už jen pár let času. Příběhy, které natáčí, vypráví totiž sami pamětníci tak, jak je skutečně prožili. Jde o neznámé hrdiny, kteří žili v lágrech, válečné veterány, disidenty, oběti holocaustu a jiných hrůz, jež život v nacismu a komunismu přinášel. Sbírka Paměti Národa, kterou Post Bellum buduje, obsahuje nyní více než 6000 příběhů a stále se rozrůstá. Její rozšiřování je možné jen díky podpoře soukromých dárců.

Post Bellum svou sbírkou autentických vyprávění usiluje o to, aby nebyly zapomenuty příběhy, které zapomenuty být nemají. Veřejnou dostupností sbírky bojuje proti ztrátě paměti a apeluje na to, abychom si vážili svobody a neustále a neúnavně bojovali za její udržení. I my v Národní Pokladnici se vydáváním pamětních ražeb snažíme o „konzervaci“ historie. Proto nám bylo ctí zhostit se role hlavního místního partnera Běhu pro Paměť Národa. Ještě větší ctí nám bude, když přijdete! I my totiž poběžíme a abychom to zvládli, budeme potřebovat psychickou podporu.

Uvidíme se 12. září ve Hvězdě!

Opakování matka moudrosti aneb stručné informace do Vašeho diáře:

Běh pro Paměť Národa se koná 12. září v oboře Hvězda. Registrace bude probíhat od 8:00 na pláni Vypich, kde závod startuje i končí. Běžci se mohou registrovat online, ale i na místě.

Zváni jsou samozřejmě i ne-běžci. Pro ně je připraven doprovodný program.

Nemůžete přijít? Podpořte projekt koupí unikátní stříbrné medaile!

Stříbrná ražba 75 let od konce 2. světové války ve spolupráci s Post Bellum

Pokud se příští týden na akci nevydáte, a chcete projekt i tak podpořit, máme pro Vás elegantní řešení v podobě překrásné stříbrné ražby.

Pamětní medaili z 999/1000 stříbra jsme vydali při příležitosti 75. výročí konce 2. světové války právě v kooperaci s Post Bellum. Touto medailí hrdě podporujeme projekt Paměť národa a pokud si ji objednáte, podpoříte jej i Vy! Dlouho neváhejte, ražba je limitovaná 75 exempláři a v naší nabídce je už jen pár kousků.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.