Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Dnes se budeme věnovat motivům nejslavnějších zlatých mincí, tzv. bullion coins, které si vydobyly slávu, prestiž a zájem sběratelů po celém světě.

Co jsou to Bullion mince? Poznávací znamení mincoven i národů.

Jako bullion coins označujeme moderní emise z drahých kovů, ražené zpravidla po roce 1800. Své bullion coins vydává snad každá světová mincovna. Tyto mince jsou obvykle poznávacím znamením nejen mincoven, ale i národů, které jsou na své vlajkové lodě náležitě pyšné. Každá mince reprezentuje zemi svého emitenta. Medailéři se snaží, aby byl původ numismatů zřejmý na první pohled a s tímto sémantickým záměrem pak přistupují i k výběru motivů. Nejslavnější bullion mincí v Kanadě je proto Javorový list, v Austrálii Klokan, v Mexiku Anděl Svobody, v Číně Panda. Mincovny vydávají každý rok nové emise, ale motivy bullion coins se většinou nemění nebo jen minimálně.

Nejvyhledávanější zlaté mince světa u Vás doma

Pokud se chcete seznámit s nejslavnějšími motivy bullion mincí, máme pro Vás dobrou zprávu. Do naší nabídky jsme před pár dny zařadili dlouho očekávanou novinku „Nejvyhledávanější zlaté mince světa“. Jedná se o sběratelskou kolekci pamětních mincí ve zcela nové a unikátní specifikaci. Mince jsou totiž raženy do 1/200 unce ryzího zlata 999/1000 o průměru 40 mm, na kterém krásně vynikne motiv každé mince. Celá sbírka obsahuje celkem 12 mincí s  motivy nejvyhledávanějších zlatých mincí z celého světa. Každá mince je uložena do ochranné akrylové kapsle a následně do elegantního boxu. Díky Certifikátům autentičnosti a informačním kartám získáte jistotu ohledně deklarovaných parametrů.

Poznejte silné příběhy mincí, které byly a jsou svědky světových dějin

První mince, kterou Vám dnes jako věrným zákazníkům nabízíme za poloviční cenu, nese motiv antilopy, jež zdobí slavného Krugerranda – legendární africkou zlatou minci, vydávanou od roku 1967. Úkolem prvotních emisí této mince bylo zvýšit zájem obyčejných lidí o zlaté mince a propagovat těžební průmysl v Jižní Africe. Krugerrand představoval první minci, jejíž hodnota reflektovala aktuální cenu zlata. V sedmdesátých a osmdesátých letech byl dovoz Krugerrandu do mnohých zemí, včetně České republiky, zakázán kvůli bojkotu JAR v souvislosti s politikou apartheidu (rasové segregaci). Vyřešení rasových problémů umožnilo zrušení tohoto zákazu a Krugerrand byl od roku 1994 znovu exportován do světa.

Kromě barvité historie je zajímavý i vznik názvu mince. Jedná se o spojení příjmení prezidenta Jihoafrické republiky Paula Krugera (v čele republiky stál v 80. a 90. letech 19. století) a časti názvu pohoří Witwatersrand v okolí Johannesburgu, kde se nachází ložiska zlata. Rand je od roku 1961 název jihoafrické měny.

I další mince z nové sady jsou věnovány legendám. Představíme Vám například design emise čínské pandy, která v roce 2018 oslavila 35. výročí ražby. Pozornost si získala i slavná bohyně Liberty, nejslavnější mince z dílny Mincovny Spojených států amerických. Zlatá mince vyobrazuje tentýž motiv jako každoročně vydávaná investiční emise – krásnou bohyni, která je symbolem svobody a nezávislosti. Těšit se můžete také na motiv slavné Libertad, ražené v Mexiku od roku 1981. Socha Anděla, vyobrazená na minci, reprezentuje nezávislost a národní symbol této země.

Příběhy všech nejvyhledávanějších a nejznámějších zlatých mincí světa Vám umožní poznat exkluzivní sběratelská kolekce, kterou si můžete objednat zde!Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.