Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Čas běží a za chvíli tu máme romantický svátek zamilovaných. Sv. Valentýn, na jehož počest je 14. únor zasvěcen zamilovaným párům, byl údajně biskupem z Terni. Kolem jeho života dodnes panují nejasnosti.

Prává růže zušlechtěná ryzím zlatem

První pověst tvrdí, že biskupa Valentýna popravil císař Markus Aurelius Claudius. Život duchovního byl údajně násilně ukončen kvůli porušení zákazu sezdávat páry, který císař nařídil proto, aby jeho vojáky nerozptylovaly manželské povinnosti a slasti.

Druhá legenda naznačuje, že biskup byl odsouzen k smrti kvůli svým léčitelským schopnostem. Dle této verze se Valentýnovi podařilo vyléčit vážně nemocného syna slavného rétora - Kratóna. Římský senát pak prý božího posla popravil za nekalé praktiky.

Ať ukrývá pravdu jedna z legend nebo je původ svátku zakotven jinde, jedno je jisté – 14. únor patří lásce. Zamilovaní píší dopisy, posílají květiny, dávají dárky, společně večeří a činí láskyplná vyznání.

Prává růže zušlechtěná ryzím zlatem

Šperky nejen na Valentýna

Při příležitosti blížícího se svátku zamilovaných bychom Vám dnes rádi představili zbrusu novou kategorii na našem eshopu. Jedná se o kategorii „Šperky“. Nenechte se ovšem zmást, v nové sekci si vyberou dámy i pánové. Naleznete zde klasické klenoty, ale například také hodinky nebo manžetové knoflíčky. Produkty pro Vás vybíráme velice pečlivě a dbáme na nejvyšší kvalitu provedení. Rozhodnete-li se Vaši drahou polovičku obdarovat některým z našich zářivých doplňků, věřte, že bude spokojená.

Řekněte to růží!

Pro valentýnskou příležitost můžete vybrat například růži! Nemáme ovšem na mysli jen tak ledajakou květinu. Elegantní lístky čajové růže z naší nabídky totiž nikdy neopadnou. Emblém lásky, symbol znovuzrození a trpělivosti dnes můžete Vaší lásce pořídit v nesmrtelném provedení. Růže z naší nabídky je zušlechtěna růžovým a žlutým ryzím zlatem. Každý jednotlivý 16 cm dlouhý exemplář je navíc unikát díky speciální technice namáčení ve zlatých lázních. Podrobné informace o zlaté růži naleznete zde.

Manžetové knoflíčky s pravými mincemi potěší nejen sběratele!

Manžetové knoflíčky s pravými mincemi

Svátek lásky patří i Vašim silnějším protějškům. Pány můžete potěšit originálním dárkem v podobě mincovních manžetových knoflíčků z ryzího stříbra 999/1000. Do knoflíčků jsou vsazeny originální stříbrné mince ½ Sovereign. Historie britských mincí Sovereign sahá až do 15. století. Jedná se o vysoce ceněné numismaty, které už od dob vlády Tudorovců reprezentují moc a sílu vládnoucího panovníka. Nejslavnější motiv, vyobrazující sv. Jiřího v boji s drakem zpracoval před více než 200 lety slavný italský rytec Benedetto Pistrucci. Novou interpretaci motivu mincí, které zdobí knoflíčky, zpracovala Angela Benita Pistrucci, pra pra pra pra neteř samotného Benedetta! Chcete-li Vaši spřízněnou duši překvapit nádherným dárkem s neuvěřitelným příběhem, budou stříbrné manžetové knoflíčky tou nejlepší volbou.

Další elegantní klenoty, vhodné nejen na Valentýna, naleznete v sekci šperky.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.