Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný
Malý princ slaví 75 let

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ Tuto krásnou větu poprvé pronesla liška v Malém princi, nejslavnější knize francouzského literáta Antoina de Saint-Exupéryho. Právě umění dívat se srdcem, prohlédnout do hloubky věcí a předat své poznání světa laskavou, nevnucující a poetickou formou je dominantním rysem všech knih slavného spisovatele, filosofa, humanisty a obětavého pilota. Exupéryho nesmrtelné dílo bylo poprvé vydáno roku 1943 v New Yorku. V rodné Francii se dětmi a dospělými milovaná knížka dočkala vydání v roce 1946, tedy před 75 lety. K tomuto významnému jubileu jsme naši nabídku rozšířili o nádherné zlaté mince s motivy Malého prince!

Známý slovenský básník Milan Rúfus jednou řekl, že pohádky nevznikly proto, aby děti usnuly, ale aby se dospělí probudili. Když svou tezi formuloval, musel mít ve svých myšlenkách právě Malého prince…

Pohádka pro děti s hlubokým duševním přesahem

MMalý princ slaví 75 let

Exupéryho vrcholné dílo je nádherné právě svou univerzálností. Děti se usmívají nad dobrodružnými obrazy a dospělí pláčou nad hloubkou četných metafor.

Útlá knížka o Malém princi je jednoduchým příběhem pilota, jehož letadlo ztroskotá v poušti. Právě tam potkává chlapce, který se vydává hledat přítele. Malý princ přichází do našeho světa ze vzdáleného vesmíru a vypráví pilotovi (který je současně autorem i vypravěčem) o své podivuhodné životní pouti. Vypráví o planetách a planetkách, o sopkách, které pravidelně vymetá, o semínkách baobabu, které denně vyrývá, aby mu jeho planetu neroztrhly, o pyšné květině, která si myslí, že je jedinou svého druhu a on ji má přesto rád.

Křehký příběh o přátelství ztraceného pilota a éterického blonďatého chlapce, který spadl z nebe, nepřestává oslovovat. Lyrický příběh předkládá čtenářům složitá témata srozumitelnou řečí. V příběhu se setkáme s rozhovory o smrti, marnosti, osamělosti, ale také o síle přátelství a nepostradatelnosti empatie. Autor svým čtenářům připomíná, že ty nejkrásnější věci v životě jsou a budou ty nejjednodušší. Učí nás znovu se dívat na svět dětskýma očima.

Malý princ je jedna z neprodávanějších a nejpřekládanějších knih všech dob. Celosvětové prodeje přesahují 140 miliónů kopií. Příběh byl přeložen do více než 300 světových jazyků. Kromě knižní podoby byl interpretován snad ve všech možných uměleckých formách, zahrnujících audio nahrávky, rozhlasové hry, živé přenosy, filmy, televizní inscenace, balet, muzikál, výstavu, operu a mnohé další. Nyní se konečně dočkává i jubilejního numismatického zpracování.

75. výročí Malého prince na výroční zlaté minci

75. výročí Malého prince na výroční zlaté minci

Prvním jubilejním numismatem, který si můžete objednat z naší nabídky je 0,50 gramová zlatá mince z produkce slavné francouzské mincovny Monnaie de Paris. Avers mince zdobí podobizna Malého prince, věrně zpracovaná dle autorova naivního stylu. Obličej chlapce je obestřen 75 hvězdami, symbolizující letošní výročí. Dominantou reversu je kompozice loga k 75. výročí, postava Malého prince, nominální hodnota, rok vydání a název knihy ve francouzštině, angličtině a japonštině.

Limitace této zlaté emise čítá pouhých 5000 exemplářů pro celý svět. Sběratelskou hodnotu umocňuje i ryzost zlata 999/1000 a ražba v nejvyšší mincovní kvalitě. V nabídce Národní Pokladnice naleznete pár posledních kousků.

Malý princ na 1 unci ryzího zlata a limitovaná zlatá sada

Pokud se na Vás nedostane, doporučujeme kontaktovat naše zákaznické oddělení na tel. čísle 810 100 500. Pro zájemce máme i tentýž motiv v jedné unci ryzího zlata a překrásnou sérii 3 zlatých mincí vyražených do ¼ unce ryzího zlata, limitovanou pouhými 20 kusy pro celý svět!

Malý princ - limitovaná sada zlatých mincí
Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.