Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný
Pojistěte si štěstí v roce 2022

Nový rok je tu s námi teprve druhý měsíc. V následujících měsících nás čekají nové výzvy, nová předsevzetí! Každé rozhodnutí nebo zdánlivě nevýznamná okolnost formuje ubírání našeho života. Ať už věříte na to, že je náš osud předurčen, nebo inklinujete k tvrzení, že vlastní jsoucno můžeme ovlivnit sami, určitě se shodneme na tom, že k naplněnému životu potřebujeme všichni notnou dávku štěstí. Mince jsou spojovány s osudem a štěstím od pradávna. Každý z nás jistě zná termín „hodit si mincí“. Je to právě tato (více než 2 500 let) stará praktika, která z mincí udělala soudce pro řešení situací, kdy si nevíme rady. Našim předkům praktika „házení mincí“ pravděpodobně usnadnila život natolik, že začali některé mince považovat za symbol štěstí. Mincí pro štěstí je mnoho a jejich majitelé k nim většinou chovají zvláštní vztah, někdy až posvátnou úctu. Své mincovní talismany nosí stále při sobě. Věří, že jejich přítomnost jim zajistí přetrvávající štěstěnu.

Abychom si štěstí na rok 2022 pojistili, spojili jsme dva symboly štěstí v jeden. V naší nabídce naleznete šťastnou stříbrnou minci se skutečným čtyřlístkem. Aby mince mohla vzniknout, byl každý jetel nejprve precizně vysušen a následně zušlechtěn ryzím zlatem. Mince, na kterou je čtyřlístek připevněn, byla vyražena z 1 unce ryzího stříbra v nejvyšší mincovní kvalitě. Limitace této ojedinělé mince čítá 2021 exemplářů.

Stříbrná mince s pravým čtyřlístkem zušlechtěným zlatem

Proč je právě čtyřlístek symbolem štěstěny?

Možná proto, že čtyřlistý jetel není, stejně jako štěstí, samozřejmostí. Statistiky uvádějí, že mezi 10 000 rostlinkami jetele najdeme čtyřlístek jen jeden!

„Lidské štěstí, to je taková šňůrka, na kterou navlékáme malé korálky, taková malá štěstí — čím jsou drobnější a čím je jich víc, tím je to jejich štěstí větší“. Slova Jana Wericha hezky vystihují výjimečnost štěstěny i čtyřlístků.

A odkud, že se čtyřlístek vlastně vzal? Legenda tvrdí, že se vzácná zelená travina dostala na zemi díky biblické Evě. Ta si ho údajně utrhla v rajské zahradě na památku výjimečnosti místa, které musela záhy opustit.

Čtyřlistá symbolika

Každý z lístků rostlinky symbolizuje hned několik vzájemně se doplňujících zemských přirozeností. Kromě čtyř elementů (vody, ohně, vzduchu a země), odkazuje na čtyři roční období, ale také na nehmotné bohatství ve formě naděje, víry, lásky a štěstěny. Říká se, že o tyto hodnoty budeme emočně obohaceni pouze tehdy, dostaneme-li čtyřlístek darem.

Čtyřlístek má ovšem pozitivní energii nejen přitahovat, ale jeho úkolem má být i odpuzování té negativní. Naši předci se chránili před zlem, únavou, nenávistí a smůlou tím, že si čtyřlístek vystavovali do oken, ukládali jej pod postele nebo pod domovní prahy. Mladé dívky si čtyřlisté jetele ukládaly dokonce pod polštář. Tradovalo se totiž, že díky vzácné rostlince spatří ve snu tvář svého nastávajícího.

Stříbrná mince s pravým čtyřlístkem zušlechtěným zlatem

Darujte stříbrnou minci se skutečným čtyřlístkem! Štěstěna se znásobí!

Stříbrná mince se skutečným čtyřlístkem je pro svou symboliku ideálním dárkem pro všechny výjimečné životní situace. Hodí se jako dárek ke svatbě, narozeninám, dokončení studia nebo třeba do kolébky. Ať je příležitost jakákoli, věříme že přinese mnoho štěstí Vám i Vašim blízkým!

Šťastný rok Vám zajistí stolní kalendář s 12 mincemi štěstí

Šťastný rok Vám zajistí stolní kalendář s 12 mincemi štěstí

„Lucky coins calendar“ obsahuje 12 skutečných mincí z celého světa. A nejedená se o žádné obyčejné mince, ale o mince, jež národy vnímají jako své anděly strážné a magnety přitahující štěstí, hojnost, lásku a především zdraví! „Lucky Coins Calendar“ je jediným kalendářem, který po splnění své plánovací úlohy, neskončí v koši. Každý měsíc Vám bude přinášet štěstí jeden mincovní originál. Čekají Vás exotické numismatické perličky z Karibiku, Jižní Ameriky nebo Číny. Význam jednotlivých mincí Vám vysvětlí průvodní dopis, který je samozřejmou součástí šťastného balíčku. Poslední letošní „Lucky coins“ kalendáře si můžete objednat zde.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.