Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Dnes Vám blíže představíme oblíbenou sběratelskou kolekci amerických čtvrťáků, kterou můžete získat z naší nabídky v naprosto unikátním a nezvyklém provedení – všechny mince jsou zušlechtěny ryzím zlatem! Padesátičlenná kolekce, vydaná v rámci speciálního programu Mincovny Spojených států amerických je uložena ve stylovém zakladači s vyobrazením mapy USA.

Populární kolekce Slavné americké čtvrťáky

Ražba mincí z uceleného programu s originálním názvem "50 State Quarters", byla zahájena v roce 1999. Jednalo se o desetiletou iniciativu, v jejíž rámci byly poctěny jednotlivé americké státy v pořadí, v jakém ratifikovaly ústavu nebo byly přijaty do Unie. Každý čtvrťák se vyráběl přibližně 10 týdnů a po dosažení stanovené limitace, bylo použité mincovní razidlo zničeno.

Na reversní straně čtvrtdolarů jsou vyobrazeny státní symboly všech 50 amerických států. Aversní straně vévodí známý obraz George Washingtona – prvního prezidenta Spojených států amerických. Nezvyklou zajímavostí je, že známá mincovní hesla jako „In God We Trust“, "United States of America", "Quarter Dollar" nebo "Liberty", která jsou běžně součástí reversu, se kvůli nedostatku prostoru, objevují na aversu.

První dvě mince, které získáte, pokud kolekci Slavné americké čtvrťáky začnete sbírat, jsou mince Delaware a mince New York. V rámci časově omezené nabídky obdržíte jednu, ze zlatem zušlechtěných mincí, zdarma!

Daleware je vůbec první mincí, vydanou v rámci programu 50 State Quarters. Veřejnosti byla ražba oficiálně představena 4. ledna roku 1999. Stát Delaware přijal Deklaraci nezávislosti 7. prosince 1787 a pyšní se tak označením prvního amerického státu, což je vyznačeno i na mincovním motivu. Ústředním námětem reversu je postava Caesara Rodneyho, národního hrdiny státu Delaware, který bojoval ve válce o nezávislost. Právě on také podepsal Deklaraci nezávislosti a stal se tak jedním ze zakladatelů Spojených států amerických. V době podpisu tohoto zákona byl v úřadu prezident William J. Clinton a o funkci ředitele mincovny Spojených států amerických se dělili tři muži: David J. Ryder z Idaha, Philip N. Diehl z Texasu a Jay W. Johnson z Wisconsinu. Autory aversu jsou John Flanagan and William Cousins. Námět pro revers výtvarně zpracoval William Cousins. Mince nese mincovní značky mincoven v Denveru a ve Filadelfii.

Populární kolekce Slavné americké čtvrťáky

Společně s prvním americkým státem, otevírá kolekci mince „New York“.
Tato mince, vydaná 2. ledna 2001, je jedenáctou mincí vydanou v rámci programu „50 State Quarters“ a současně první vydanou mincí v roce 2001. New York byl přijatý do Unie 26. července 1788. Revers mince vyobrazuje Bránu ke svobodě, Sochu svobody, obrys státu a 11 hvězd, které představují pořadí státu při přijetí do Unie. Autorem motivu je medailér Alfred Maletsky. V momentě podpisu tohoto zákona byl hlavou úřadu prezident William J. Clinton a v čele mincovny stáli stejní muži, jako v době vydání mince Delaware. I tato mince byla ražena ve filadelfské a denverské mincovně.

Jak můžete vidět na fotografiích, kolekce je uložena do originálního sběratelského alba. Úvodní stranu alba zdobí realistická kresba orla bělohlavého. Národní symbol USA má asociovat nezávislost, svobodu a sílu. Vnitřní část alba je věnována uložení jednotlivých mincí a informacím o unijních státech. Jednotlivé mince sběratelé zasazují do mapy USA a současně se mohou edukovat. Kromě faktů o hlavních městech jednotlivých států, jejich rozloze, vlajkách a termínech přijetí deklarace, se dozvíte také mnoho zajímavostí o mincovních motivech a jednotlivých státech. Kromě mincí se totiž můžete těšit na průvodní dopisy v českém jazyce.

Populární kolekci Slavné americké čtvrťáky můžete získat v unikátním zušlechtění ryzím zlatem 999/1000! K první minci navíc získáte druhou zcela zdarma!

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.