Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Dnes Vám představíme stříbrný doplněk, jímž uděláte radost pánům, kteří si potrpí na nevtíravý luxus, originalitu a eleganci. Naši nabídku jsme nedávno obohatili o elegantní manžetové knoflíčky se vsazenými originály legendárních mincí Sovereign.

Elegantní manžetové knoflíčky se vsazenými originály legendárních mincí Sovereign

Sovereign – synonymum pro královskou minci

Pokud máte numismatiku v oblibě, výraz „Sovereign“ jistě neslyšíte poprvé. Pro méně informované kolegy – sběratele, nám dovolte připomenout, že Sovereign představuje zejména ve Velké Británii v podstatě synonymum pro slovo mince. Anglický výraz Sovereign můžeme volně přeložit jako panovník, vládce nebo také suverén. Tradice ražby těchto mincí sahá až do 15. století. První zlatou minci nechal vyrazit sám slavný Jindřich VIII. jako připomínku svého výsadního postavení a demonstraci moci svého rodu. Mince byla zpočátku ražena pouze ze zlata a velmi rychle si mezi šlechtou získala oblibu.

500 let stará tradice

Na ražební počin Jindřich VIII. navázali i další následníci trůnu a z ražby se rychle stala neochvějná tradice. První Sovereigny byly raženy z necelých 8 gramů 23k zlata. V roce 1526 byla ryzost snížena na 22k a v takové specifikaci přetrvaly mince do dnešních dnů. Avers mince zdobil původně heraldický znak Anglie obklopený růží, jež byla znakem dynastie Tudorovců. Ražba britských Sovereignů probíhala do roku 1604, pak následovala dvousetletá přestávka a znovu obnovena byla až v roce 1817 za panování krále Jiřího III.

Pistrucci – otec legendárního motivu

Při obnovené ražbě byl na reversu opět portrét panovníka. Motiv aversu vytvořil před více než 200 lety Benedetto Pistrucci (1783-1855), legendární italský rytec. Zdobí jej obraz britského patrona, svatý Jiří při boji s drakem. Motiv se v téměř nezměněné podobě užívá na Sovereignech dodnes.

Medailérský zázrak – rodinná tradice po 200 letech obnovena

Ražba Sovereignu má dlouhou tradici, stejně jako rytecké umění v rodině Pistrucci. Při příležitosti 200. výročí od obnovené ražby Sovereignu se ztvárnění motivu zhostila Angela Pistrucci, pra pra pra pra neteř samotného Benedetta! Po svém předkovi nepopiratelně zdědila medailérský talent a výsledek její práce je dokonalý. Během několika let návrhů se Angela ponořila hlouběji do legendy a vytvořila jedinečný scénář tohoto světově proslulého příběhu, od Jiřího vstupujícího do dračího doupěte až po draka, který byl nakonec přemožen.

Manžetové knoflíčky s pravými Sovereign mincemi

Elegantní manžetové knoflíčky se vsazenými originály legendárních mincí Sovereign

V roce 2019 byly vůbec poprvé vydány první stříbrné nominální hodnoty mince Sovereign na světě a od té doby je každoročně vydáván zcela nový design. Limitovaná emise mincí Silver Half Sovereign z roku 2020 je nyní prezentována novým a jedinečným způsobem – jako součást manžetových knoflíčků! Mince v manžetových knoflíčkách jsou vyraženy do ryzího stříbra 999/1000 v kvalitě Proof a tvoří tak unikátní doplněk každého pánského obleku! Stejně tak jako panovnické mince Sovereign, mají i manžetové knoflíčky bohatou historii. Pánský doplněk se poprvé objevil právě v Anglii asi před 800 lety. Knoflíčky byly původně skleněné a zdobily obleky tehdejší smetánky. Angličtí gentlemanové jimi dávali najevo své výsadní společenské postavení, podobně jako britské hlavy státu prostřednictvím Sovereignů.

Manžetové knoflíčky se stříbrnými mincemi Sovereign si můžete objednat zde.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.