Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Žijeme v mylné představě, že jsme pouze Ryby, Střelci, Vodnáři či Kozorozi. Dnes Vám prozradíme, že nejsme tak jednoduše čitelní a že k tomu abychom se o sobě více dozvěděli vede sice klikatější cesta, ale za to zajímavá, poučná a mnohdy i napínavá. Zkuste zjistit, co v sobě ukrývá datum a čas Vašeho narození, jaká všechna znamení Vás ovlivňují a konkrétně ve kterých oblastech Vašeho života!

Znamení nás provází po celý život

Člověk ve zvěrokruhu

Již ve starověku astrologové pozorovali oblohu, fascinovala je, stejně jako dnes i nás. Postupem času dokonce zjistili, že se vlivem Slunce mění v průběhu roku energie na Zemi. Tyto změny pozorovali jak v přírodě, tak i v chování lidí. Na základě tohoto poznání pak použili k pojmenování dvanácti dílů ekliptiky názvy souhvězdí, které dnes známe v horoskopu jako astrologická neboli sluneční či zvířetníková znamení.

Znamení používáme k rozlišení lidských povah, avšak při určování znamení je potřeba brát v úvahu mnoho dalších vlivů. V době Vašeho narození totiž určitě nestály všechny planety ve stejném znamení v jakém máte Slunce v době narození. Na Vaši povahu a životní cestu vždy měli a mají totiž vliv i další planety jako je Luna (Měsíc), Merkur, Venuše, Mars, Jupiter a další. Opomenout byste určitě neměli ani ascendent.

Bohužel mnoho z nás žije v mylné představě, že jeho znamení určuje pouze postavení Slunce v době jeho narození. Například člověk narozený 5. února má Slunce ve Vodnáři, avšak jeho charakter, klady a slabiny ovlivňuje i postavení dalších planet, tudíž rozhodně není „čistokrevným" Vodnářem. Může sice mít více planet ve Vodnáři, ale i tak určitě ne všechny, takový člověk totiž na světě neexistuje.

Proto abyste se dozvěděli něco blíže o sobě je potřeba nejprve zjistit, v jakých znameních stály všechny planety v době vašeho narození. K tomu potřebujete znát nejen datum svého narození, ale i místo a čas. Avšak zpravidla málokdo ví, v kolik hodin se narodil, pokud mu to neprozradili rodiče. Odpověď na tuto otázku by Vám měla kromě rodičů poskytnout například matrika. Když všechny údaje máte, lze si nechat vytvořit propracovaný horoskop od zkušeného astrologa či se k němu postupem času a nabírání nových zkušeností můžete dopracovat sami. Poté, co se propletete spletitými uličkami Vašeho horoskopu a vše zapadne na to správné místo, se dozvíte informace o sobě, svém přístupu k životu, o svých přednostech či slabinách. Z toho následně můžete dělat nějaké hlubší závěry, popřípadě se snažit na některých složkách zapracovat, třeba slabinách. Rovněž se tímto způsobem můžete dozvědět více o ostatních lidech a zjistíte, že vlastně nic na světě není černé nebo bílé.
Je rovněž důležité podotknout, že žádné znamení není lepší či horší, všechna mají své přednosti i nedostatky.

Jaká rozeznáváme znamení

Celkem máme dvanáct znamení, přičemž každému z nich dominuje jeden element. Těmi elementy jsou voda, vzduch, země a oheň, která mají rovněž svoji symboliku. Ve vodním znamení jsou citové typy, které kladou velký důraz na osobní vztahy. Vzdušná znamení hodně přemýšlí a jsou hodně komunikativní a zvídavá. Zemská znamení bývají vnímavá a zůstávají nohama na zemi, jsou realistická a konzervativní. Ohnivá znamení jsou označována jako intuitivní a vyznačují se spontánností a temperamentem.

K vodním znamením patří: Ryby, Rak, Štír
K vzdušným znamením patří: Vodnář, Blíženci, Váhy
K zemským znamením patří: Kozoroh, Býk, Panna
K ohnivým znamením patří: Beran, Lev, Střelec

Benátský zvěrokruh detailně představuje všechna astrologická znamení

Sada mincí Znamení zvěrokruhu

Pokud Vás tematika astrologických znamení zaujala a rádi se zvěrokruhem zaobíráte, může Vás rovněž potěšit limitovaná mincovní sada Benátský zvěrokruh, jež je věnována jednotlivým znamením. Sada je věrnou replikou benátských hodin, které ukazují čas už dlouhých 516 let a dle legendy jejich autorům byly vypíchnuty oči, aby nemohli postavit podobné hodiny někde jinde.

Na 12 mincích lichoběžníkového tvaru, které ve složené podobě tvoří kruh, můžete obdivovat detailně propracovaná všechna znamení zvěrokruhu. Všechny mince se pyšní nejen nákladnou barevnou aplikací v nebeské modři, ale i zušlechtěním ryzím zlatem 999/1000.

Krásně zpracované mince můžete u nás v Národní Pokladnici zakoupit jednak jednotlivě, dle vlastního výběru, či jako kompletní sadu dvanácti znamení.

Pro více informací o mincích navštivte: Benátský zvěrokruh

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.