Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Ve dnech 3. až 5. února se po dvouleté pauze opět konal světoznámý peněžní veletrh World Money Fair Berlin. Veletrh je významnou událostí a pomyslnou jedničkou pro vyznavače numismatiky. World Money Fair každoročně navštíví více než 300 vystavovatelů z celého světa, včetně více než 60 státních mincoven a národních bank.

World Money Fair přináší novinky ze světa numismatiky

Veletrh World Money Fair se jako každý rok konal v Berlíně, v prostorách Estrel Convention Center. Letos se dokonce odehrál jubilejní 50. ročník a návštěvníci se tak během něj mohli seznámit s řadou novinek a zajímavostí ze světa numismatiky. K tomu si po celou dobu mohli vychutnat bohatý doprovodný program přednášek a prezentací.

Kořeny veletrhu sahají do 60. let, kdy probíhala stříbrná krize. V té době byly po celém světě zakládány mincovní kluby, které pořádaly sběratelská setkání. A šéfredaktor časopisu Münzen-Revue založil spolu s několika organizátory evropských burz mincí Organizaci Europäische Münzenbörsen (OEMB), jejímž cílem bylo nastavení podmínek, marketingová aliance a stanovení opatření proti padělkům a napodobeninám.

První mezinárodní akce, která se konala pod taktovkou OEMB, byla v Basileji 22. ledna 1972. Událost postupem času nabývala na významu a přitahovala čím dál více návštěvníků. Stále však chyběl přímý spoj mezi mincovnami a sběratelským trhem. A proto nastal čas pro vznik veletrhu, který se měl stát oborným a reprezentativním místem, kde spolu mohou mezi sebou komunikovat odborníci, výrobní a dodavatelské firmy.

Mincovny postupně začaly prezentovat své umění, což se setkalo s velkým úspěchem. A to tak velkým, že v dnešní době se veletrhu účastní vystavovatelé z více než 50 zemí světa. V průběhu času se veletrh etabloval v neutrální numismatickou výstavu nejen pro obchodníky a mincovny, ale i sběratele. Zároveň se přemístil z Basileje do Berlína, kde jej každoročně navštíví přes 13 000 návštěvníků, kteří zde mohou obdivovat pozoruhodný svět numismatiky.

Národní Pokladnice pro vás veletrh zdokumentovala

My v Národní Pokladnici jsme se samozřejmě na veletrh zajeli podívat, a co jsme tam viděli chceme zprostředkovat prostřednictvím několika fotografií i těm z vás, kteří se třeba neměli možnost letošního veletrhu zúčastnit. Za nás byla atmosféra nepopsatelná, doprovázená řadou zajímavých okamžiků a setkání. Člověk byl doslova okouzlen nejen leskem všemožných numismatů, ale také ukázkou výroby medailí a strojů, které se na vzniku malého uměleckého díla podílejí. 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.