Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Světoznámé dílo vytvořené geniálním renesančním sochařem a malířem Michelangelem Buonarrotim již více než 500 let obdivuje každý den na 25 000 návštěvníků. Ti za dechberoucí krásou maleb neváhají do Vatikánu cestovat ze všech koutů světa, jen aby na krátký okamžik mohli na vlastní oči spatřit jedno z nejvýznamnějších děl světového malířství.

Své jméno získala po papežovi Sixtovi IV.

Michelangelo Buonarroti

Sixtinská kaple, jež se nachází ve Vatikánském paláci, byla postavena v letech 1473 – 1481 pro papeže Sixta IV., po kterém je i pojmenována. Samotná kaple získala světovou proslulost svými renesančními freskami, jejichž autory byli proslulí malíři. K umělcům, jež se na výzdobě kaple podíleli, patřil i v té době mladý Michelangelo Buonarroti, jehož fresky na stropě a na západní stěně za oltářem patří k těm nejvýznamnějším.

Sixtinský strop

Sixtinský strop

Stropní fresky, známé jako Sixtinský strop, byly objednány až papežem Juliem II. Michelangelo na nich začal pracovat v roce 1508, kdy původní modrý strop posetý hvězdami nahrazoval výjevy ze Starého zákona. Michelangelův životopisec Ascanio Condivi uvedl, že Michelangelo opakovaně četl Starý zákon, aby načerpal inspiraci pro výzdobu stropu kaple. Do té doby byl totiž Michelangelo především sochařem.

Celý strop je vytvořen metodou „al fresco", což je způsob malby do vlhké vápenné omítky.

Finální dílo bylo odhaleno 31. října 1512, v předvečer Všech svatých, a druhý den bylo zpřístupněno veřejnosti, která jej přijala s nadšením.

Celá freska je rozdělena na devět menších a větších panelů zobrazující scény ze Starého zákona. Začíná stvořením nebes a země, následuje stvoření Adama a Evy a jejich vyhnání z Rajské zahrady a končí příběhem o Noemovi a velké potopě.

Další stopu, kterou Michelangelo v kapli zanechal je freska Poslední soud, kterou namaloval mezi léty 1536 a 1541 pro papeže Klementa VII. a papeže Pavla III.

Nejslavnější freska světa poprvé na zlatých mincích!

Nejnavštěvovanější památka světa si právem vydobyla své unikátní zpracování do podoby mincí z ryzího zlata 999/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě. Mince jsou zároveň věrně kolorovány, díky čemuž jejich majitel může obdivovat i ty nejmenší detaily slavné fresky. První mincí, jež otevírá krásnou kolekci, je mince Stvoření Adama.

Milovníci umění a numismatiky se tak mohou v soukromí a pohodlí svého domova kochat tímto impozantním dílem!

Pro více informací o mincích navštivte: SIXTINSKÁ KAPLE NA ZLATÝCH MINCÍCH

Nejslavnější freska světa poprvé na zlatých mincích
Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.