Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Myšák Mickey (Mickey Mouse) je nejoblíbenější postava animovaných filmů Walta Disneyho, která má dokonce svoji hvězdu na legendárním chodníku slávy v Hollywoodu. Jedná se o postavičku, jež za dobu své existence prošla vzhledovým a charakterovým vývojem a stala se celosvětovým fenoménem a symbolem společnosti Disney.

Co předcházelo vzniku Myšáka Mickeyho?

Walt Disney

Na počátku všeho byla touha jednoho muže jménem Walt Disney proměnit své sny ve skutečnost. Walt Disney započal svou úplně první sérii animovaných filmů v roce 1927 postavou Oswalda, šťastného králíka, díky němuž vstoupil do světa kreslených filmů a zábavního průmyslu. Bohužel po čase došlo mezi producentem seriálu Charlesem Mintzem a Waltem Disneym k jednání, z něj plynuly pro Walta nejen nevýhodné finanční podmínky, ale Walt během něj zjistil, že veškerá autorská práva na figurku králíka připadají distribuční firmě Universal.

V době, kdy se dokončovaly poslední díly králíka Oswalda, začal Walt Disney pracovat společně s Ubem Iwerksem na prvních podobách nové postavičky. Její předlohou údajně měly být myši z garáže, kde sídlilo studio. Walt myšáka nejprve pojmenoval Mortimer, avšak toto jméno se prý nezamlouvalo Waltově manželce, a tak byl myšák pokřtěn jménem Mickey.

Kdo je Myšák Mickey?

Walt Disney stvořil s Ubem Iwerksem Myšáka Mickeyho, což je antropomorfní myš s typickýma velkýma černýma ušima, jež nejraději nosí krátké červené kalhoty s knoflíky a velké žluté boty. Myšák se poprvé objevil v animovaném filmu v roce 1928 v černobílém obraze. Postupem doby jeho postava zaznamenala přechod od němých filmů až k animaci, kde přibyl synchronizovaný zvuk.

Mickey přinesl Waltu Disneymu slávu

Hvězda Mickey Mouse na chodníku slávy

První zvukový film pod značkou Walt Disney nesl název Steamboat Willie a hlas myšákovi v něm propůjčil sám Walt Disney. Film zaznamenal obrovský úspěch a pro společnost Disney to byl začátek neutuchající slávy v animované tvorbě. Symbolem společnosti se stal Myšák Mickey, jehož postava si postupem času prošla vývojem, stejně jako jeho animace a umělecká forma. Mickey se doslova stal ikonou globální zábavy.

Roztomilý myšák za dobu své existence vystřídal řadu kostýmů a objevil se v mnoha příbězích a krátkých filmech, kde zažíval nejrůznější dobrodružství. Jeho popularita začala stoupat ve 30. letech minulého století. S ní však přišel i tlak veřejnosti na vzhled a chování animované postavy, a tak se z Mickeyho stala méně vzdorovitá, uhlazenější, dětštější a něžnější myš.

Celosvětově známý symbol

Díky televizi, reklamním předmětům, Disneylandu aj. se v 50. letech minulého století stal z Myšáka Mickeyho celosvětový fenomén a symbol, který rozpoznávali lidé bez rozdílu věku, pohlaví či národnosti, a jenž přetrvává dodnes.

Oslavte 100. výročí pamětní mincí s Mickey Mousem

Oslavte 100. výročí pamětní mincí s Mickey Mousem

Společnost Disney si v letošním roce připomíná 100. výročí od svého vzniku. Po celém světě dochází k upomínkovým akcím, které zajišťují zábavu malým i velkým.

V rámci tohoto mimořádného a neopakujícího se jubileu vznikla ve spolupráci s Disney oficiální mince, jež na svém reversu nese podobiznu legendárního Myšáka Mickeyho a na svém aversu znak Barbadosu, jakožto emitenta mince.

Pamětní mince je zušlechtěna stříbrem a pyšní se průměrem 34 mm a hmotností 14,44 gramů. Jedná se o minci v limitované edici, jež potěší dospělé i dětské sběratele.

Pro více informací o minci navštivte: Pamětní mince Myšák Mickey

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.