Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Je hojně využívaný ve šperkařství, od pradávna se věří v jeho léčivou sílu. Řeč je o ametystu, minerálu purpurového odstínu, jenž patří k nejvyhledávanějším drahým kamenům. Moderní doba ametyst popisuje jako drahokam, který zvyšuje osobní energii a má potenciál člověka ochránit před škodlivým zářením, které mohou vysílat i naše často používané mobilní telefony. Zkrátka ametyst je doplněk, který by nám neměl chybět.

Ametyst

Jak ametyst vypadá?

Ametyst je úchvatný minerál ve tvaru sloupcovitých šestibokých krystalů v odstínu fialové, modrofialové, purpurové či červenorůžové.

Lék proti alkoholovému opojení

Ametyst se řadí mezi drahé kameny, jeho řecké pojmenování „amethystos“ znamená „neopojný". Starověká řecká a později i římská společnost věřila, že jeho vlastnosti chrání člověka před alkoholovým opojením. Z toho důvodu na sobě staří Řekové nosili ametystové šperky a k pití používali vyřezávané nádoby, které byly bohatě zdobené ametysty. Věřili, že tím zamezí nežádoucím účinkům alkoholu.

Kámen, jenž je oblíbený napříč staletími

Ametyst patří od pradávna k vyhledávaným drahým kamenům, hojně se používal ve šperkařství již od starověku.  Důkazem jeho oblíbenosti napříč různými civilizacemi nám jsou i vzácné nálezy, které se dodnes dochovaly. V Tutanchamonově hrobce byl nalezen náramek ve tvaru brouka skarabea vyrobený z ametystu, a i na dalších nalezištích v Egyptě byly nalezeny amulety a šperky z ametystu, jejichž stáří se datuje kolem roku 3000 před Kristem.

Fialový drahokam rovněž zdobí nejedny královské korunovační klenoty. Jeho krásu mohli diváci po celém světě na vlastní oči sledovat během korunovace současného britského krále Charlese III. Charles III. měl na hlavě korunu svatého Eduarda, kterou mimo jiné zdobí 7 ametystů. Ametystové amulety rádi nosili i středověcí evropští válečníci, neboť věřili, že jim během bitvy poskytnou ochranu.

Léčivá síla drahého kamene

Ametyst je vedle všeho také spojován s energií, duševní jasností, mravní čistotou a střízlivostí a říká se, že zvyšuje intelekt toho, kdo jej nosí. Díky této víře byly jemné ametysty po staletí usazovány na náboženské šperky a korunovační klenoty. Jelikož je ametyst považován za kámen abstinence a často se vyskytuje nejen v prstenech biskupů a kardinálů, ale i šlechty.

Ametyst patří mezi měsíční kameny zvěrokruhu a je spojován především se znamením Ryb, Střelce a Panny. Tmavě fialové ametysty jsou ideální pro Kozorohy a ty s purpurovým nádechem pro Berany a Štíry. Ametyst je kamenem, který dokáže zklidnit mysl a emoce, má příznivé účinky na duchovní čistotu a meditaci. Svého nositele zbavuje negativní energie a pročišťuje jeho auru.

Kam za ametysty?

Jedny z nejkrásnějších tmavě fialových ametystů se dovážejí z Uruguaye a Brazílie. Krásné ametysty se vyskytují také v Alpách a na Urale. Purpurové ametysty pocházejí z Afriky či Srí Lanky. V České republice jsou naleziště tzv. žilných ametystů např. na Českomoravské vysočině, které mají na svém průřezu zajímavou stavbu připomínající svým vzezřením hradby. Proto se také někdy nazývají ametysty „hradbové".

Obdarujte sebe či své blízké ametystem! Je to skvělý tip na vánoční dárek!

Perlový náhrdelník s ametystem

Ametyst je drahým kamenem s řadou předností. Tím, že jím obdarujete sebe nebo osobu vám blízkou nikdy nešlápnete vedle.

V nabídce Národní Pokladnice nyní naleznete exkluzivní šperk, jenž rozzáří každou ženu. Jedná se o šperk z perel a ametystů. O síle a moci ametystů jsme vás právě informovali, o perlách se zase praví, že podněcují vnitřní moudrost a živí lásku. Spojením perel a ametystů tak vznikl vskutku jedinečný a elegantní náhrdelník, který zaručeně potěší!

K náhrdelníku jsou navíc jako dárek ZDARMA přidány náušnice ve stejném designu. Tím získáte jedinečnou příležitost pořídit si rovnou celý komplet za cenu náhrdelníku bez náušnic. Navíc komplet obdržíte v krásné bílé dárkové kazetě, jako stvořené pod vánoční stromeček!

Pro více informací o perlovém setu s ametysty navštivte: Exkluzivní šperk z perel a ametystů

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.