Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Znamení zvěrokruhu na mincích

Rok se s rokem sešel a my tu máme opět nový rok. Víte však, která znamení vládnou jeho prvnímu měsíci? Prozradíme, že je to zemský Kozoroh a vzdušný Vodnář. I v roce 2024 můžete nalézt v nabídce Národní Pokladnice mince pro sebe i své blízké, jež jsou věnovány jednotlivým znamením zvěrokruhu.

Kozoroh

Období Kozoroha se nachází v rozmezí od 22.(23.)12. do 19.(20.)1. Jedná se o zemské znamení, jemuž vládne planeta Saturn.

Temperament

Z hlediska jednání a temperamentu je toto znamení vážnější a klidnější. Respektuje starší a dodržuje tradice. Dává přednost jistotám a jedinec zrozen v tomto znamení nerad mění své zvyky a upřednostňuje klid a samotu.

Jedná se o prakticky založené znamení, které ve svých činech bývá rozhodné a samostatné. K jeho kladům patří jistý druh ukázněnosti, zručnosti, ctižádostivosti a cílevědomosti. Mezi ostatními si dokáže zjednat respekt.

Mezi jeho slabiny patří, že se mnohdy podceňuje, je si nejisté a občas až přehnaně vážné. Rovněž se nechává strhnout hodnocením druhých. V extrémním případě jsou zrozenci v tomto znamení chladní, odměření a někdy až přehnaně přísní.

Pracovitost

Z hlediska pracovitosti jsou Kozorozi velice pracovití, se smyslem pro povinnost a zodpovědnost. Jsou rozvážní, klidní a rozhodují se moudře. Slabinou v této oblasti může být jistá nepružnost a pomalost. V extrémním případě zase opak, kdy kladou důraz na vysoké výkony.

Intelekt

Kozoroh je praktik a stojí v mnoha směrech pevně nohama na zemi. Při přemýšlení se nenechává ovládat emocemi a rozhodně nechodí s hlavou v oblacích. Při rozhodování se spíše drží ověřených poznatků.

Během rozhovoru s Kozorohem cítíte, že jeho projev je promyšlený a srozumitelný. Proto nejlepší strategií je s ním mluvit klidně a rozhodně se vyhýbat přehnaným emocím.

Slabinou v této oblasti bývá jistá konzervativnost a nepružnost. Málokdy přistoupí na novinky a nové názory. Někteří se považují za hloupé a jsou přesvědčeni, že nikdy nemůžou být šťastní a úspěšní. Podléhají pesimismu. Uzavírají se do sebe, jsou mlčenliví a vyhýbají se diskusím na citová témata. Velkou jejich překážkou bývá jejich nezdolná tvrdohlavost.

Emoce

Kozoroh nepatří mezi citově vzletná znamení, je to realista, který nepodléhá iluzím. V citových projevech dává přednost jasným znamením.

Občas může být složité pochopit Kozorohovu citovou rezervovanost. Málokoho si k sobě pustí a své emoce potlačuje.

Láska

Lásce se Kozoroh otevírá velice pozvolna. Nejprve bývá nedůvěřivý a opatrný. Avšak, když se otevře, tak pro svého partnera udělá takřka cokoliv. Vztah a lásku bere vážně. Do ukončených vztahů se téměř nikdy nevrací.
Pro ty, kteří mají ve svém životě Kozoroha je určitě důležité vědět, že bývají nesmělí, pozvolna se uvolňují a jejich smysl pro humor je spíše decentní.

Vodnář

Období Vodnáře se nachází v rozmezí 20.(21.)1. až 18.(19.)2. Jedná se o vzdušné znamení, jemuž vládne planeta Uran (před jeho objevením to byl Saturn).

Temperament

Z hlediska jednání a temperamentu patří Vodnář mezi ta znamení, která milují volnost, nezávislost a svobodu, a to ve všech oblastech svého života. Nutně potřebuje pohyb a aktivitu. Bývá samostatný a rád zkouší nové věci.

Vodnář je inovátor, chce věci dělat jinak než ostatní. Nemá rád zkostnatělost a usiluje o pokrok. Zrozenci v tomto znamení usilovně pracují i na svém osobním rozvoji.

Mezi jeho klady patří i zodpovědnost, spolehlivost a čestnost. Naopak slabinou může být nízké sebevědomí a to, že se nechává ovládat druhými. Těžko se vyrovnává s nátlakem a agresí a raději vzniklý spor vzdává. Odmítá se čemukoliv přizpůsobit a málokdy dokáže dělat kompromisy. Má tendenci si dělat, co chce a nerespektuje hranice. Ve společnosti může být označován za výstředního člověka se sklonem k rebelii.

Pracovitost

Z hlediska pracovitosti je Vodnář aktivní. Často spoléhá sám na sebe a dokáže být odvážný. Slabinou může být, že oplývá mnohdy jistou lhostejností, v opačném případě zase unáhleností, aniž by si vše dobře dopředu promyslel.

Intelekt

Intelekt Vodnáře vyniká bleskovými postřehy. Bývá hodně všímavý a zvídavý, oplývá výbornou intuicí a představivostí.
Patří mezi znamení, která se v myšlení nenechají ovládnout emocemi. Na své okolí může občas působit jako by byl myšlenkami někde jinde, je to tím, že neustále nad něčím přemýšlí.

Vůči ostatním upřednostňuje férové jednání a drží dané slovo. Příčí se mu povýšenost.

Slabinou může být, že své názory i plány mění. Bývá idealistický a tzv. si staví vzdušné zámky na hony vzdálené od reality.

Během komunikace s ním je možné očekávat vzdor či pokud je komunikace nepříjemná, snaží se jí co nejrychleji ukončit. Je pro něj složitější umět druhým naslouchat.

Emoce

Z emocionálního hlediska je Vodnář velice otevřený. Nebývá sobecký, naopak oplývá jistou lidskostí a laskavostí. Slabinou je, že je pro něj náročné vyjádřit svou náklonnost a udržuje si určitý citový odstup. Ostatní si pouští k tělu velice pomalu. Také dokáže být chladný, nevšímavý až lhostejný.

Vnitřně se může cítit osamělý, což je ale důsledek toho, že se nedokáže hlouběji citově odevzdat.

Láska

V lásce Vodnář nemá rád žádné zákazy a omezení či nucení. Potřebuje volnost, kterou na oplátku dá i svému partnerovi.

Kozoroh a Vodnář na netradiční minci zušlechtěné ryzím zlatem!

Znamení zvěrokruhu na mincích

Zajímá vás zvěrokruh? Rádi odhalujete charakteristiky ukrývající se pod jednotlivými znameními, přičemž nejvíc u toho svého či osoby vámi milované?

My v Národní Pokladnici také, a proto jsme se rozhodli přinést našim zákazníkům unikátní mince věnované všem dvanácti znamením zvěrokruhu.

Mince se pyšní mnoha atributy. Mezi nimi vyniká unikátní lichoběžníkový tvar, zušlechtění ryzím zlatem 999/1000 a parciální kolorování barevnou aplikací.
Předlohou pro vznik mincí se staly slavné hodiny svatého Marka, umístěné v Hodinové věži na náměstí svatého Marka v italských Benátkách.

Udělejte radost sobě či svým blízkým mincí se znamením!

Pro více informací o mincích navštivte: MINCE DLE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.