Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Pokud jste někdy našli čtyřlístek, určitě jste to považovali za znak štěstí, které se na vás usmálo. A jistě jste si jej jako talisman uchovali na památku. Čtyřlístek je totiž odjakživa spojován s magickými vlastnostmi, které přitahují samé dobré energie a odstraňuje ty špatné.

Příběh čtyřlístku

Příběh čtyřlístku

Pohanské legendy vypráví, že každý lístek čtyřlístku má svůj význam. První má přinášet slávu, druhý bohatství, třetí lásku a čtvrtý zdraví.

Katolická víra jeho symboliku zase spatřuje v ctnostech, kdy první lístek je nadějí, druhý vírou, třetí láskou a čtvrtý štěstím.

Ať tak či onak svoji pověst talismanu pro štěstí si vysloužil nejvíce tím, že jeho nalezení je vzácností. Však také na jeden čtyřlístek údajně připadá 10 000 trojlístků.

Čtyřlístek je odjakživa symbolem dobré energie. V dřívějších dobách si naši předci takový nalezený čtyřlístek vkládali pod práh domu, pod postel či na okno, aby tak ochránili své domovy. Mladé dívky jej ukládaly do polštáře, aby ve snu spatřily svého milého. Dnes, když jej nalezneme, si ho obvykle dáváme do peněženky v naději, že nám přinese tolik chtěné štěstí.

Legenda o Evě a čtyřlístku

Legenda vypráví, že čtyřlístek se dostal na zemi díky biblické Evě. Ta, když se totiž dozvěděla, že bude vyhnána z ráje, utrhla si s sebou na památku čtyřlístek, aby nikdy na Rajskou zahradu nezapomněla.

Mince jako symbol štěstí

Mince jsou od pradávna spojovány s osudem a štěstím. Však všichni známe vžitý termín „hodit si mincí". Tuto více než dva tisíce let starou praktiku používáme dodnes, když si s něčím nevíme rady. Pravděpodobně házení si mincí přineslo našim předkům natolik pozitivní věci, že mince začali označovat za symbol štěstí. Mincí, které přinášejí štěstí je mnoho, lidé je s posvátnou úctou uchovávají při sobě a dědí se z generace na generaci.

Darujte štěstí pravým a věčným čtyřlístkem!

Říká se, že dostaneme-li čtyřlístek darem budeme obohaceni nehmotným bohatstvím ve formě naděje, víry, lásky a štěstí.

Chcete-li si „zajistit" či „pojistit" dobrou energii pro sebe či své blízké, máme pro vás nádhernou kombinaci symbolů štěstí. V jedné variantě jde o propojení medaile z ryzího zlata s kolorovaným čtyřlístkem, druhá varianta nabízí spojení stříbrné mince s čtyřlístkem zušlechtěným ryzím zlatem.

Mince či medaile se čtyřlístkem jsou unikátním dílem a pro svou symboliku krásným dárkem pro všechny výjimečné životní situace. Hodí se jako dárek ke svatbě, narozeninám, dokončení studia nebo třeba do kolébky. Ať je příležitost jakákoliv, věříme že přinese mnoho štěstí vám i vašim blízkým!

Pro více informací o minci navštivte: Zlatá medaile s kolorovaným čtyřlístkem a Stříbrná mince se zlatým čtyřlístkem Čtyřlístek pro štěstí ve zlatě nebo stříbře!
Čtyřlístek na zlaté medaili Čtyřlístek na zlaté medaili
  • Pouze v Národní Pokladnici
  • Ryzí zlato 999/1000
  • Nízká limitace, jen 999 kusů
  • Nejvyšší kvalita ražby
Čtyřlístek na stříbrné minci
  • Mince z ryzího stříbra 999/1000
  • Pravý čtyřlístek potažený ryzím zlatem
  • Limitace symbolických 2021 kusů
  • Nejvyšší mincovní kvalita
Čtyřlístek na stříbrné minci
Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.