Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Praha 23. dubna 2009

Národní Pokladnice, s.r.o. vstupuje od dubna 2009 na český trh, kde bude nabízet pamětní mince a medaile předních evropských a světových mincoven. Národní Pokladnice přináší do České republiky zajímavý obchodní model - nový způsob vedení zásilkového prodeje. První mincí, kterou společnost v České republice nabízí, je Americký stříbrný orel 2009, jedna z nejznámějších a nejvyhledávanějších stříbrných mincí na světě.

Národní Pokladnice je dceřinou společností evropské skupiny Samlerhuset Group BV, která patří mezi přední distributory pamětních mincí a medailí na světě. Její pobočky najdete v Dánsku, Estonsku, Finsku, Norsku, Polsku, Švédsku, Velké Británii, Číně a nyní také v České republice. Má rovněž podíly ve státních mincovnách ve Finsku, Norsku a Švédsku.

Skupina Samlerhuset je oficiálním distributorem mincí více než padesáti zemí, mimo jiné tak známých emitentů, jako jsou Britská královská mincovna, Francouzská státní mincovna, Kanadská královská mincovna, Královská španělská mincovna, Nizozemská královská mincovna, Australská mincovna, Finská mincovna či Norská mincovna.

V roce 2003 byla skupina jmenována výhradním celosvětovým distribučním partnerem oficiálních mincí a medailí mistrovství světa ve fotbale FIFA 2006.  V roce 2004 podepsala distribuční kontrakt na zimní olympijské hry 2006, díky němuž se stala výhradním a oficiálním distributorem emise pamětních mincí pro celý svět kromě Itálie, Vatikánu a San Marina.

Národní Pokladnice přináší do České republiky zajímavý obchodní model - nový způsob vedení zásilkového prodeje. Zákazník si produkty objednává na webové stránce www.narodnipokladnice.cz, na telefonu zákaznického centra 810 100 500 nebo písemně poštou. Po zakoupení první mince z dané kolekce, která je vždy nabízena za zvýhodněnou cenu, bude dostávat další exempláře z dané sbírky v měsíčních intervalech. Svou objednávkou se zákazník nezavazuje k žádnému minimálnímu odběru a sbírání série může kdykoliv přerušit. V případě, že produkt nesplňuje jeho očekávání, může ho do 14 dnů vrátit. Hlavním cílem obchodního modelu je zajistit sběratelům přístup k limitovaným edicím významných evropských a světových emitentů. Sběratel má tak možnost si z pohodlí domova objednat zajímavé mince, aniž by ztrácel čas jejich složitým vyhledáváním na internetu nebo na burzách. První data ukazují, že tento obchodní model je úspěšný a že na českém trhu jsou zákazníci, kteří mají o sběratelství mincí zájem.

První mince, se kterou Národní Pokladnice vstupuje na český trh, je Stříbrný orel Spojených států amerických, jedna z nejznámějších a nejvyhledávanějších stříbrných mincí na světě. Mincovna Spojených států emituje tuto minci nepřetržitě od roku 1986, tedy již 23 let. Motiv mince zůstal od doby první emise nezměněn. Přední stranu mince zdobí vyobrazení Svobody symbolizující nezávislé Spojené státy. Na zadní straně je pak vyobrazen znak Spojených států amerických – orel. Třináct hvězd, jimiž je orel obklopen, symbolizuje třináct kolonií, které v roce 1776 Spojené státy americké vytvořily.

Stříbrný orel 2009 je první mincí z kolekce „Americké stříbrné dolary“, kde každý z dolarů dokumentuje nejdůležitější události z historie Spojených států. Sbírka obsahuje mimo jiné i mince ražené ku příležitosti stého výročí odhalení sochy Svobody nebo uctění památky prezidenta J. F. Kennedyho.

Sbírka „Fabulous 12" (Báječná dvanáctka) je tvořena dvanácti oficiálními stříbrnými mincemi, které každoročně emitují nejvlivnější a nejmocnější země světa. Každá z mincí představuje motiv charakteristický pro zemi emitenta jako např. čínská panda, javorový list apod.

Další zajímavostí je sbírka „Nejmenší zlaté mince světa“. Do této kolekce patří např. mince Albert Einstein, Wolfgang Amadeus Mozart nebo Fryderyk Chopin. Každá zlatá mince je navíc oficiálním platidlem země emitenta, jedná se tedy o skutečné peníze a zákonná platidla.

Ve spolupráci s Českou mincovnou Národní Pokladnice připravuje kolekci medailí s významnými českými osobnostmi, která bude v prodeji od června 2009.

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.