Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Praha 18. června 2009

Národní Pokladnice, s.r.o. představila kolekci stříbrných pamětních medailí „Největší osobnosti českého národa“. Na první medaili je vyobrazen Karel IV., jedna z nejvýznamnějších osobností českých dějin. Ražba pamětních medailí byla provedena Českou mincovnou a autorem designu je známý český akademický sochař Vladimír Oppl, mimo jiné autor návrhu české dvacetikoruny.

Pamětní medaile zobrazující největší osobnosti našeho národa emituje Národní Pokladnice, s. r. o. ve spolupráci s Českou mincovnou. Medaile jsou z nejryzejšího stříbra a jejich výjimečnost spočívá také v tom, že se razí leštěným razidlem, a díky tomu jsou i ty nejdrobnější reliéfy dokonale čitelné. Na nových pamětních medailích budou kromě Karla IV. například i první československý prezident T.G. Masaryk, spisovatelka Božena Němcová, operní pěvkyně Ema Destinová, světice Anežka Česká, národní buditel František Palacký, český král Přemysl Otakar I. nebo patron české státnosti Svatý Václav.

Autorem návrhu medailí je akademický sochař Vladimír Oppl, mimo jiné autor návrhu české dvacetikoruny a autor nejkrásnější zlaté mince na světě. Toto ocenění Česká republika získala v roce 1999 v prestižní soutěži časopisu World Coin News. Nejkrásnější minci vybírala komise složená z ředitelů mincoven, umělců věnujících se mincovní tvorbě, numismatiků a pracovníků muzeí.

„Pro vyobrazení Karla IV. na naší první pamětní medaili jsme se rozhodli proto, že Karel IV. patří bezesporu mezi největší velikány českých, ale i evropských dějin. O jeho důležitosti a významu pro český národ svědčí i fakt, že v anketě Největší Čech vyhrál právě on“, uvedl Ing. Martin Katzer, ředitel společnosti Národní Pokladnice, s.r.o.

První mince, se kterou Národní Pokladnice vstoupila v dubnu 2009 na český trh, je Stříbrný orel Spojených států amerických, jedna z nejznámějších a nejvyhledávanějších stříbrných mincí na světě. Mincovna Spojených států emituje tuto minci nepřetržitě od roku 1986, tedy již 23 let. Motiv mince zůstal od doby první emise nezměněn. Přední stranu mince zdobí vyobrazení Svobody symbolizující nezávislé Spojené státy. Na zadní straně je pak vyobrazen znak Spojených států amerických – orel. Třináct hvězd, jimiž je orel obklopen, symbolizuje třináct kolonií, které v roce 1776 Spojené státy americké vytvořily.

Stříbrný orel 2009 je první mincí z kolekce „Americké stříbrné dolary“, kde každý z dolarů dokumentuje nejdůležitější události z historie Spojených států. Sbírka obsahuje mimo jiné i mince ražené ku příležitosti stého výročí odhalení sochy Svobody nebo uctění památky prezidenta J. F. Kennedyho.

Sbírka „Fabulous 12" (Báječná dvanáctka) je tvořena dvanácti oficiálními stříbrnými mincemi, které každoročně emitují nejvlivnější a nejmocnější země světa. Každá z mincí představuje motiv charakteristický pro zemi emitenta jako např. čínská panda, javorový list apod.

Zlaté mince z kolekce „Největší záhady světa“ jsou věnovány legendárním tajemným místům na Zemi. Zobrazují nejslavnější záhadná místa světa jako je Velikonoční ostrov, Stonehendge nebo Transylvánie.

Kolekce medailí „První společná evropská měna“ představuje podoby prvního zlatého eura emitovaného v dané zemi eurozóny. Do této kolekce patří například Euro San Marino, Euro Lucembursko nebo Euro Monako.

Další vyhledávanou zajímavostí je sbírka „Nejmenší zlaté mince světa“. Do této kolekce patří např. mince Albert Einstein, Wolfgang Amadeus Mozart nebo Fryderyk Chopin. Každá zlatá mince je navíc oficiálním platidlem země emitenta, jedná se tedy o skutečné peníze a zákonná platidla.

Národní Pokladnice přináší do České republiky zajímavý obchodní model - nový způsob vedení zásilkového prodeje. Zákazník si produkty objednává na webové stránce www.narodnipokladnice.cz, na telefonu zákaznického centra 810 100 500 nebo písemně poštou. Po zakoupení první mince z dané kolekce, která je vždy nabízena za zvýhodněnou cenu, bude dostávat další exempláře z dané sbírky v měsíčních intervalech. Svou objednávkou se zákazník nezavazuje k žádnému minimálnímu odběru a sbírání série může kdykoliv přerušit. V případě, že produkt nesplňuje jeho očekávání, může ho do 14 dnů vrátit. Hlavním cílem obchodního modelu je zajistit sběratelům přístup k limitovaným edicím významných evropských a světových emitentů. Sběratel má tak možnost si z pohodlí domova objednat zajímavé mince, aniž by ztrácel čas jejich složitým vyhledáváním na internetu nebo na burzách. První data ukazují, že tento obchodní model je úspěšný a že na českém trhu jsou zákazníci, kteří mají o sběratelství mincí zájem.

Národní Pokladnice je dceřinou společností evropské skupiny Samlerhuset Group BV, která patří mezi přední distributory pamětních mincí a medailí na světě. Její pobočky najdete v Dánsku, Estonsku, Finsku, Norsku, Polsku, Švédsku, Velké Británii, Číně a nyní také v České republice. Má rovněž podíly ve státních mincovnách ve Finsku, Norsku a Švédsku.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.