Praha 19. dubna 2010

Společnost Národní Pokladnice uvádí na český trh novou kolekci Kanadských stříbrných mincí, která splňuje ta nejnáročnější numismatická kritéria jako je vysoká kvalita mincí, velmi limitovaná emise a zcela jedinečný design jednotlivých mincí.

Národní Pokladnice připravila pro české sběratele mincí zcela novou kolekci Kanadských stříbrných dolarů. Tyto stříbrné mince pocházejí z dílny Kanadské královské mincovny, která patří mezi nejstarší mincovny na světě a je proslulá vysokou kvalitou ražby. Mince z Kanadské královské mincovny jsou obecně velmi žádané mezi numismatiky, protože jsou vydávány v nízkém nákladu a mají špičkové detailní zpracování. Kolekci Kanadských stříbrných dolarů může získat pouhých 5000 sběratelů v České republice, a to právě z důvodu přísné restriktivní emisní politiky Kanadské královské mincovny.

O co kratší je historie kanadské nezávislosti, o to bohatší a zajímavější je minulost domorodých národů na území této země, dějiny Divokého západu i přírodní bohatství Kanady. Proto se na mnoha stříbrných kanadských dolarech objevují motivy indiánů, lovců, dobrodruhů, ale také řada přírodních krás, kanadských měst a mezinárodně známých symbolů Kanady.

Národní Pokladnice nabízí tuto překrásnou kolekci od konce dubna 2010 a první v kolekci bude mince „Bizon“ vyražená v nejvyšší mincovní kvalitě. Sběratelé, kteří se rozhodnou pro vlastnictví této kolekce, získají ke každé minci originální Certifikát autentičnosti. V rámci kolekce dále obdrží individuálně číslovaný doklad o vlastnictví a sběratelskou kazetu.

Národní Pokladnice očekává velký zájem o kolekci Kanadských stříbrných dolarů ze strany sběratelů a všech obdivovatelů vzácných stříbrných mincí.

Pro více informací: Národní Pokladnice, s.r.o., www.kanadskedolary.cz