Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Praha 2. září 2010

Národní Pokladnice, s.r.o. představila oficiální kolekci stříbrných mincí pro olympijské hry v Londýně v roce 2012 nazvanou „Tváře Velké Británie“. Na první minci je vyobrazen číselník legendárních londýnských hodin Big Ben a barevné logo olympijských her v Londýně 2012. Kolekce stříbrných mincí byla oficiálně schválena Mezinárodním olympijským výborem a ražbu provedla Britská královská mincovna. Slavnostního představení olympijské kolekce mincí se zúčastnila i britská velvyslankyně v České republice J.E. Sian MacLeod a předseda Českého olympijského výboru MUDr. Milan Jirásek.

Olympijská kolekce Tváře Velké Británie se skládá celkem z 18 stříbrných mincí, které budou vydávány postupně až do konání olympijských her v Londýně v roce 2012.  Na přední straně každé mince je vyražen portrét královny Alžběty II. a nominální hodnota 5 liber. Zadní strana vyobrazuje jeden ze symbolů Velké Británie, oficiální barevné logo olympijských her v Londýně 2012 a citát některého ze slavných Britů.

Celá kolekce představuje Velkou Británii pomocí tří tématických celků – mysli, těla a ducha. Mysl zpodobňuje největší úspěchy na poli umění, vědy a techniky. Sem můžeme zařadit mince zobrazující Stonehenge, londýnské divadlo Globe či Big Ben. Tělo představuje přírodní krásy Velké Británie jako jsou například řeka Temže, britské pobřeží, fauna a flora. Posledním celkem je síla britského ducha, kterou reprezentuje mimo jiné mince s vyobrazením Winstona Churchilla nebo Isaaca Newtona.

První mincí kolekce je Big Ben. Na této stříbrné minci je vyobrazen číselník legendárních londýnských hodin Big Ben a citát známého britského novináře Waltera Bagehota „Nations touch at their summits“ (volně přeloženo jako Národy se setkávají na vrcholcích).

„Jsme velmi rádi, že i přes omezený náklad můžeme tuto olympijskou kolekci zprostředkovat českým sběratelům a umožnit jim podílet se touto cestou na oslavě největšího sportovního svátku – olympijských her,“ uvedl Libor Veselý, marketingový manažer společnosti Národní Pokladnice. „Každá mince z kolekce Tváře Velké Británie bude vyražena v 95 000 kusech, které se budou prodávat po celém světě. To zaručuje dobré základy pro budoucí růst hodnoty této unikátní sbírky“, dodal Libor Veselý.

Olympijský mincovní program Britské královské mincovny zahrnuje mimo kolekce Tváře Velké Británie i další produkty. Patří sem „Countdown Serie“ – „Odpočítávací série“. Tato kolekce se skládá ze čtyř mincí emitovaných každoročně od roku 2009 do roku 2012, kdy se olympijské hry v Londýně uskuteční. Countdown Serie je k dispozici ve stříbrném či zlatém provedení. Do olympijského programu se dále řadí minikolekce tří zlatých mincí „Faster, Higher, Stronger“ odkazující na heslo olympijských her „Rychleji, výše, silněji“. Na každé minci je vyobrazen jeden olympijský sport (plachtění, atletika a cyklistika) a tři antičtí bohové (Neptun, Merkur a Diana). V neposlední řadě je třeba zmínit také „Sportovní kolekci“. Ta se skládá z 29 mincí o nominální hodnotě 5 pencí. Každá z nich zobrazuje jeden z olympijských sportů. První je věnována atletice a její design navrhla devítiletá britská školačka. Britská královská mincovna se tak postarala o světový unikát, protože je to poprvé v historii, kdy minci navrhlo dítě.

Mince z olympijského mincovního programu Britské královské mincovny bude v České republice prodávat společnost Národní Pokladnice. Národní Pokladnice vstoupila na český trh v dubnu 2009. Je dceřinou společností evropské skupiny Samlerhuset Group BV, předního distributora pamětních mincí a medailí na světě. Mezi produkty, které Národní Pokladnice nabízí českým sběratelům, jsou pamětní mince a medaile předních evropských i světových mincoven.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.