Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Praha 26. dubna 2012

Předseda Českého olympijského výboru MUDr. Milan Jirásek převzal z rukou ředitele společnosti Národní Pokladnice pana Libora Veselého oficiální stříbrnou mincovní kolekci „Tváře Velké Británie“ s pořadovým číslem 1. Kolekce stříbrných mincí byla oficiálně schválena Mezinárodním olympijským výborem a ražbu provedla Britská královská mincovna.

Slavnostní akt navázal na oficiální představení londýnského mincovního programu v České republice z podzimu 2010, jehož se vedle pana předsedy Českého olympijského výboru MUDr. Jiráska zúčastnily i Její Excelence Sian MacLeod, velvyslankyně Velké Británie v České republice a Catherine Davies, zástupkyně britské Královské mincovny.

Mincovní program her v Londýně 2012 je považován za dosud nejlepší olympijský mincovní program jak ve smyslu šíře témat a specifikací, tak do zpracování a umělecké hodnoty. „Jsme poctěni, že můžeme tuto unikátní kolekci předat Českému olympijskému výboru, stejně jako ji zprostředkovat českým sběratelům,“ dodal Libor Veselý, ředitel Národní Pokladnice.

Český olympijský výbor

Český olympijský výbor byl založen 18. května 1899. Dnes, po více než sto letech od svého založení, má velice podobné úkoly jako na sklonku 19. století - rozvíjet a šířit olympijské ideály a zastupovat a zabezpečovat účast České republiky na olympijských hrách.

ČOV sdružuje sportovní svazy, federace, asociace, unie a další podobné tělovýchovné a sportovní subjekty s působností na území ČR, které jsou členy mezinárodních sportovních federací řídících sporty, jejichž disciplíny jsou začleněné do programu OH a další sportovní svazy, členy mezinárodních sportovních federací uznaných MOV. Dále sdružuje občany ČR, jakož i právnické osoby a organizační složky státu se sídlem v ČR, podporující olympijské hnutí.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.