Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Nejvýznamnější chrám českých dějin je možné obdivovat na veletrhu Sběratel ve dnech 4.–6. 9. 2014

Praha 11. srpna 2014

Unikátní kilogramová stříbrná medaile byla emitována výhradně Národní Pokladnicí u příležitosti 670. výročí založení katedrály sv. Víta, prvního a nejvýznamnějšího chrámu českých dějin.

Katedrála sv. Víta - pamětní medaile z ryzího stříbraTento numismatický skvost o průměru 100 mm je vyražen z jednoho kilogramu ryzího stříbra a zdoben 24karátovým zlatem. Medaile je ražena v nejvyšší mincovní kvalitě (tzv. proof quality) speciálním leštěným razidlem a díky tomuto způsobu zpracování jsou zřetelně viditelné i ty nejmenší detaily. Pro emisi byla stanovena velmi nízká limitace – pouhých 70 exemplářů pro celý svět. Každý exemplář má individuální číslo na hraně, které ještě více podtrhuje výjimečnost emise a její striktní limitaci.

Avers vyobrazuje gotická okna katedrály z různých dob a fiály vytvořené Petrem Parléřem. Symbolicky tak vystihuje mnohé změny, jimiž katedrála v průběhu několika staletí prošla. Na reversu jsou umělecká vyobrazení výjevů z historie českých zemí.

Autorem návrhu medaile je významný český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl. Vladimír Oppl je rovněž autorem české oběžné dvacetikoruny. Za své mince a medaile získal četná ocenění, k nejvýznamnějším patří cena „Nejkrásnější zlatá mince světa“ udělená v roce 1999 za pamětní minci Nové Město pražské.

Nádhernou medaili a její výjimečné a jedinečné zpracování mohou zájemci obdivovat na veletrhu Sběratel v Praze Letňanech ve dnech od 4. do 6. září 2014 na stánku Národní Pokladnice č. 212.

Pro více informací o medaili klikněte zde: www.narodnipokladnice.cz/katedrala1kg

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.