Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Praha 29. října 2014

Sametová revoluce je nepochybně jednou z nejvýznamnějších událostí novodobých českých dějin. Aby si každý mohl tuto důležitou událost připomenout, vydává Národní Pokladnice pamětní medaili „25. výročí Sametové revoluce“ zadarmo.

Pamětní medaile k 25. výročí Sametové revoluceOd revolučních demonstrací uběhlo již 25 let. Přesto je Sametová revoluce stále dávána za vzor mírového státního převratu, při kterém nebyl zmařen jediný lidský život. Sametová revoluce se tak stala událostí, na kterou vzpomínáme rádi a s respektem.

„Událost takového významnu by měla být neustále připomínána. Proto jsme se rozhodli nabídnout pamětní medaili k 25. výročí Sametové revoluce úplně zadarmo. Děláme to proto, aby ji mohl mít opravdu každý Čech,“ informuje Luboš Krčil, ředitel Národní Pokladnice.

Pamětní medaile k 25. výročí Sametové revoluce vyobrazuje na přední straně tři lidské ruce, jejichž prsty ukazují písmeno V – symbol vítězství. Na zadní straně je vyražena jedna z manifestací.

Národní Pokladnice od svého vzniku vydává pamětní medaile a mince připomínající důležité osobnosti a události českých dějin. „Výročí 25 let od Sametové revoluce je bez diskuze jednou z hlavních událostí tohoto roku. Proto chceme medaili jako vzpomínku na revoluci nabídnout široké veřejnosti,“ dodává Krčil.

Medaili je možné objednat na stránkách: www.revoluce-89.cz

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.