Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Praha 18. května 2015

Pamětní medaile Korunovace Karla IV. římským císařemNárodní Pokladnice, významný český distributor pamětních medailí a mincí, se rozhodla uctít jubilejní 660. výročí korunovace Karla IV. římským císařem, pamětní medailí pro každého českého občana zcela zdarma.

Otec vlasti, schopný politik a bezpochyby jedna z nejvýznamnějších postav českých dějin je po mnohá století oblíbeným námětem děl historiků, básníků, prozaiků a dalších uznávaných autorit po celém světě. Náš nejznámější panovník vynikal mimo své politické nadání a diplomatické schopnosti také cílevědomou povahou. Právě díky vytrvalosti a píli se Karlovi IV., jako jedinému českému panovníkovi podařilo dosáhnout až na císařskou korunu.

Od císařské korunovace, která se konala 5. dubna roku 1355 v Bazilice sv. Petra, uběhlo letos neuvěřitelných 660 let. Císařským titulem vystoupal Karel IV. na pomyslný vrchol svých státnických tužeb a stanul na nejuctívanějším společenském stupni, kterého bylo tehdy možné dosáhnout. Díky svému nově nabytému postavení mohl Karel IV. ovlivňovat pozici Českého království v rámci Svaté říše římské a vést svou zemi k politickému i ekonomickému rozkvětu.

Aby si hmatatelnou vzpomínku na tuto památnou událost mohl dovolit opravdu každý, rozhodla se Národní Pokladnice věnovat jeden kus pamětní medaile každému českému občanovi zdarma. Každý, kdo si medaili objedná, uhradí pouze 89 Kč za poštovné a balné.

Autorem překrásného designu pamětní medaile je uznávaný akademický sochař Vladimír Oppl (autor české dvacetikoruny).

Na aversu je precizně vyobrazen portrét Karla IV. s dvojitým orlem a na reversu se nachází Ježíš v mandorle nesené anděly. Po korunovaci byl tento motiv přenesen na Zlatou bránu Chrámu sv. Víta. Výhradním emitentem pamětní medaile je Národní Pokladnice.

Kontakt - Product Manager společnosti Národní Pokladnice
Kateřina Černá
+420 607 035 728
katerina.cerna@samlerhuset.cz

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.