Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Praha 28. května 2015

Alfons Mucha - Slávie. Cihlička zušlechtěná razím zlatem a stříbremNárodní Pokladnice vydává unikátní kolekci s názvem Česká a slovenská mistrovská díla. Kolekce se skládá z 12 kolorovaných cihliček, na kterých jsou vyobrazena nejvýznamnější malířská díla známých českých a slovenských umělců. Jedná se o limitovanou edici. Pro Českou republiku je k dispozici pět tisíc sbírek. Tuto výjimečnou kolekci uvádí Muchova reprodukce světoznámého secesního díla Slavia.

„Kolekce připomene milovníkům umění i historie významné osobnosti československých dějin“, dodává ke kolekci Luboš Krčil, ředitel Národní Pokladnice.

Cihličky jsou zušlechtěny ryzím zlatem a stříbrem a jsou raženy v té nejvyšší ražební kvalitě. Rozměr cihliček je 60 x 35 mm a dává tak vyniknout i drobným detailům světoznámých děl, které jsou na povrchy cihliček naneseny speciální technikou. Každá cihlička vyobrazuje jedno dílo známého českého nebo slovenského autora.

Sběratelský rámeček na kolekci cihliček Česká a slovenská mistrovská dílaKolekci slovenských a českých mistrovských děl otevírá podobizna Josephine Crane-Bradley jako slovanské bohyně Slavie. Mezi dalšími 12 uměleckými díly nalezneme např. Ladovo poetické ztvárnění jednoho ze čtyř období „Jaro“ nebo jedno z prvních kubistických děl českého grafika a malíře Bohumila Kubišty „Kavárna“, které vzniklo roku 1910 v Paříži.

Ze slovenských světoznámých maleb se můžete těšit např. na „Portrét Ľ. Štúra“ od autora oltářních obrazů a realistických portrétů Josefa B. Klemense nebo na lyrické pojetí ženské něžnosti a krásy v podobě díla „Mateřství“ z tvorby Mikuláše Galandy.

Kontakt - Product Manager společnosti Národní Pokladnice
Kateřina Černá
+420 607 035 728
katerina.cerna@samlerhuset.cz

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.