Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Praha 29. července 2015

Korunovace Karla IV. římským císařem - pamětní medaile z 1 kg ryzího stříbraNárodní Pokladnice, významný český distributor pamětních mincí a medailí, uctila 660. výročí korunovace Karla IV. římským císařem limitovanou emisí 150 kusů kilogramových pamětních medailí. 1 kg medaile z ryzího stříbra a mnoho dalších novinek bude k vidění od 3. do 5. září na mezinárodním veletrhu Sběratel, který se uskuteční v PVA EXPO PRAHA Letňany.

Tato unikátní medaile dosahuje průměru 100 mm a je vyražena z jednoho kilogramu ryzího stříbra. Ražba byla provedena v nejvyšší mincovní kvalitě (tzv. proof quality) speciálním leštěným razidlem. Díky tomuto způsobu zpracování jsou zřetelně viditelné i ty nejdrobnější detaily. Pro emisi byla stanovena velmi nízká limitace – pouhých 150 exemplářů pro celý svět. Každý kus má na hraně individuální číslování, které ještě umocňuje výjimečnost emise a její striktní limitaci.

Na aversu je precizně vyobrazen portrét Karla IV. s dvojitým orlem, na reversu se pak nachází Ježíš v mandorle nesené anděly. Výhradním emitentem pamětní medaile je Národní Pokladnice.

Autorem překrásného designu je uznávaný akademický sochař a zručný medailér Vladimír Oppl (mj. autor české dvacetikoruny). Za své mince a medaile získal tento autor četná ocenění, k těm nejvýznamnějším patří cena „Nejkrásnější zlatá mince světa“ udělená v roce 1999 za pamětní minci Nové Město pražské.

Mezi další numismaty, které Národní Pokladnice na veletrhu představí, patří například kolorované sběratelské cihličky s motivy nejvýznamnějších českých a slovenských uměleckých děl, velmi povedené novinky z kolekce Zlaté osobnosti českého národa anebo mimořádně oblíbená sbírka oběžných československých mincí, zušlechtěných drahými kovy.

Všechny výše uvedené produkty a řadu dalších novinek bude možné zhlédnout na veletrhu Sběratel v Praze Letňanech ve dnech od 3. do 5. září 2015 na stánku Národní Pokladnice č. 212. V případě jakýchkoli otázek budou návštěvníkům ochotně k dispozici pracovníci Národní Pokladnice.

Kontakt - Product Manager společnosti Národní Pokladnice
Kateřina Černá
+420 607 035 728
katerina.cerna@samlerhuset.cz

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.