Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Již příští rok oslavíme neuvěřitelných 100 let od založení samostatného Československa, přelomový milník naší novodobé historie!

Tak významné výročí si zaslouží oslavu a připomínku nám i mladším generacím. Proto jsme se rozhodli zhmotnit vzpomínky, události a osobnosti, které měly vliv na naši nezávislost. 27. března představíme veřejnosti jedinečnou kolekci stříbrných pamětních medailí. Každá z nich bude reprezentovat důležitou část naší novodobé historie.

Motivy, které se na medailích objeví, zpracoval známý český sochař a medailér Vladimír Oppl. Jedinečnost kolekce nespočívá jen v nejvyšší kvalitě ražby a v propracovaných motivech. Její kouzlo tkví především ve společné práci s našimi zákazníky. Právě oni se stali spolutvůrci nové, ryze československé kolekce. Pomáhali nám vybrat témata, která pak medailér přenesl na pamětní medaile o úctyhodném průměru 40 mm.

Součástí kolekce jsou kromě Certifikátů autentičnosti a informačních karet také průvodní dopisy. Fakta a vzpomínky na historické události pro tyto materiály, čerpáme také ze zdrojů neziskové organizace Post Bellum (projekt Paměť národa). Snahou projektu je vyhledávání pamětníků klíčových momentů 20. století, zachycování jejich autentických vzpomínek a následné zpřístupnění výpovědí široké veřejnosti.

Stejně tak jako Post Bellum zachycuje videi, fotografiemi, dopisy a výpověďmi příběhy známých i neznámých hrdinů, chceme i my prostřednictvím pamětních medailí vyprávět příběh naší nedávné historie.  

Vždyť právě sounáležitost, úcta k předkům a poučení z chyb minulých formuje naše postoje, životy a budoucnost.

Více informací získáte zde

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.