Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Královna Alžběta II. se v posledních letech dočkala hned několika  významných výročí. V letošním roce slaví safírové výročí, tedy 65let v čele britského impéria. Její veličenstvo se tak stala nejdéle vládnoucím žijícím panovníkem na celém světě a současně prvním britským monarchou, který dosáhl safírového jubilea!

21 zlatých mincí pro celý svět!

Při této příležitosti vydala britská královská mincovna 21 překrásných mincí, vyražených z nejčistšího zlata 999/1000. Jejich úctyhodný průměr činí 100 milimetrů a hmotnost dosahuje 1005 gramů.

Celosvětová limitace čítá pouze 21unikátů, přičemž 1 z nich věnovala britská královská mincovna královské rodině.

Národní Pokladnici a její sesterské pobočce na Slovensku se podařilo z této fascinující série získat pro své zákazníky 5 kusů. Zlaté mince byly hned po uvedení do nabídky, okamžitě vyprodány. Hrdým majitelům srdečně blahopřejeme!

Nejdéle vládnoucí panovík na světě!

65 let vlády královny Alžběty II. zvěčněno na minci vyražené z nejčistšího zlata 999/1000Zlaté mince byly emitovány jako vyjádření úcty a poděkování jejímu veličenstvu za 65 let na britském trůnu. Na aversu mince je vyobrazen poslední portrét královny Alžběty II. a nominální hodnota 1000 liber. Po obvodu je rovněž uveden text Elizabeth II., D. G. REG. F. D., což znamená latinsky Elizabeth II., Dei Gratia Regina Fidei Defensor (česky Alžběta II., z Boží milosti královna a obránce víry).

Revers zdobí vyobrazení, jehož autorem je Gregory Cameron, biskup anglikánské církve ve Walesu, mimo jiné vášnivý malíř a sběratel mincí. Je to jeho třetí návrh pro britskou královskou mincovnu. Při tvorbě návrhu se inspiroval heraldickým znakem z konce sedmnáctého století. Ten je zakomponován do oválného štítu, který je po obvodu ozdoben dekorací, což má odrážet slavnostní náladu mince. Po levé straně štít doplňuje olivová ratolest, symbol věrnosti a smíření. Vpravo je pak větev dubu představující stabilitu a loajalitu. Je zde také vyražen nápis Her Majesty the Queen’s Sapphire Jubilee, 1952 – 2017 (česky Safírové jubileum Jejího Veličenstva královny, 1952 – 2017).

Alžběta II., celým jménem Elizabeth Alexandra Mary se narodila 21. dubna 1926 a je vládnoucí královnou šestnácti nezávislých států označovaných jako Commonwealth realm.
V každé této zemi je považována za panovnici samostatného státu a plnění královských povinností pro každou zemi je oddělené. Dále je hlavou Commonwealthu a nejvyšší představitelkou anglikánské církve. I přes velký počet funkcí v souladu se zvykovým právem zasahuje do politiky jen výjimečně.

 

Fascinující motivy vyražené do 1 Kg ryzího zlata můžete obdivovat v galerii níže.

65 let vlády královny Alžběty II. zvěčněno na minci vyražené z nejčistšího zlata 999/1000 65 let vlády královny Alžběty II. zvěčněno na minci vyražené z nejčistšího zlata 999/1000 65 let vlády královny Alžběty II. zvěčněno na minci vyražené z nejčistšího zlata 999/1000 65 let vlády královny Alžběty II. zvěčněno na minci vyražené z nejčistšího zlata 999/1000

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.