Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Na prvního máje si připravila Národní Pokladnice pro příznivce českých legend, bájí a mýtů novou kolekci pamětních medailí. Medaile vyobrazují neslavnější mytické legendy, které se díky lidové slovesnosti dochovaly do dnešních dnů. Cílem nové sbírky je vyprávět příběhy, zachycené na medailích dalším generacím a prohloubit tak národní hrdost a úctu k našim předkům.

Autorem motivů všech pamětních medailí je věhlasný český sochař a medailér Vladimír Oppl. Zkušený umělec vytvořil originální návrhy, které dokáží v jediném výjevu vyprávět příběh té které legendy. Z motivů je jasně čitelná autorova dlouholetá profesionální zkušenost, ale i láska k této tematice.

Tajemství Čech, Moravy a SlezskaSbírka nese jméno Tajemství Čech, Moravy a Slezska. Všechny medaile jsou raženy v nejvyšší mincovní kvalitě a zušlechtěny 24 karátovým zlatem a platinou. Díky zušlechtění kontrastními drahými kovy vyniknou i drobné detaily bohatě zdobených motivů. Medaile pojí nejen téma a účel, ke kterému byly vyraženy, ale také společný revers. Ten nese originální ztvárnění znaků Čech, Moravy a Slezska. Odkazuje tak na název sbírky a původ mýtů, jež medaile vyobrazují. Avers medaile, která kolekci otevírá, je věnován praotci Čechovi. Vyobrazuje muže a jeho družinu při výstupu na horu Říp.

Další medaile z limitované emise vyobrazují například příjezd blanických rytířů, kněžnu Libuši, která Praze věští velkou budoucnost nebo nebojácného Bruncvíka v zápasu se saní.  Zpracovaných motivů je samozřejmě mnohem více, ale Národní Pokladnice drží vzhledem k pojmenování kolekce zbylá zpracování v tajnosti.

Sbírka pamětních medailí tvoří ucelený soubor těch nejslavnějších a nejoblíbenějších bájí a legend z Čech, Moravy a Slezska a jistě potěší jak zkušené sběratele, tak příznivce historie, mystiky a lidové slovesnosti.

Sběratelská hodnota sbírky je vysoká hned z několika důvodů. Pamětní medaile reflektují naše kulturní dědictví a ve hmotné formě je mohou uchovat po další dlouhá staletí. Motivy jsou zušlechtěny hned dvěma nejžádanějšími kovy současnosti. Platina a zlato jim navíc dodávají lesk a neotřelost. Hodnotu umocňuje též nejvyšší kvalita ražby, věhlasné jméno sochaře Oppla, jakožto autora motivů a nízká světová limitace, rovnající se 5000 kusů.

Národní Pokladnice k medailím dodává také bohaté příslušenství, které zabezpečí úhledné a bezpečné uložení sbírky. Stejně jako u ostatních sbírek od tohoto dodavatele se mohou sběratelé těšit na originální Certifikáty autentičnosti a průvodní dopisy. Dopisy doplní vyobrazené motivy o celý příběh, který se k té které medaili váže.

Veškeré informaci o nové kolekci jsou k dispozici na www.ctirad-sarka.cz

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.