Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

17. listopadu se v pražském Národním divadle budou rozdávat Ceny Paměti národa. Letos se tak stane již po deváté. Ceny každý rok uděluje obecně prospěšná společnost Post Bellum. Tato organizace se stará o to, aby nebyly zapomenuty zážitky pamětníků, kteří se nebáli vystoupit z davu. Oceňují aktivity a počínání lidí, kteří hájili nejvyšší společenské hodnoty i přesto, že sami sebe a své rodiny často vystavovali společenské diskreditaci, věznění nebo dokonce mučení.

Letošními laureáty jsou Milena Blatná, Jiří Světlík, Marta Szilárdová a Helena KociánováLetošními laureáty jsou Milena Blatná, Jiří Světlík, Marta Szilárdová a Helena Kociánová. Čtyři výjimeční lidé, kteří projevili soucit, lidskost a odvahu a riskovali tak svou vlastní svobodu.

Jsem moc rád, že se i letos Národní Pokladnice zařadila mezi partnery akce a že medaile, které jsou laureátům udělovány,  pochází právě od nás. Motiv pro medaile zpracoval proslulý český sochař a medailér Vladimír Oppl. Umělec je autorem mnoha slavných mincovních motivů, např. české dvacetikoruny vč. zbrusu nových ražeb s Rašínem a Masarykem, představených v rámci 100. výročí Československa.

Přední stranu medaile zdobí lví hlava, která symbolizuje sílu, odvahu a odhodlání. Na zadní straně je vyraženo logo společnosti Post Bellum. Medaile jsou vyraženy z ryzího stříbra speciální metodou, která jim dodává starožitný vzhled.

Galavečer v Národním divadle je skutečně emotivním zážitkem. Každý rok se režie večera ujme jiný slavný režisér a každý rok jsou pro čtyři oceňované laureáty připravena originální překvapení. Laureáti jsou navíc přítomni osobně a Vy budete mít neopakovatelnou příležitost vyslechnout si jejich neuvěřitelné příběhy naživo.

Předávání Cen Paměti národa je vysíláno živě českou i slovenskou televizí a vstupenky vždy zmizí brzy po zahájení předprodeje. Tak dlouho nečekejte!

Chcete-li si sváteční večer užít v opravdu dobré společnosti, přijďte do Národního divadla nebo si pusťte 17. 11. ve 20:00 druhý program České televize.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.