Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Sběratelství je na nepochybně na vzestupu. O sílícím zájmu veřejnosti svědčí nejen zveřejněná čísla českých aukčních domů, ale také rostoucí účast na největším tuzemském veletrhu Sběratel! Přesvědčte se sami a poznejte sběratelskou akci roku na vlastní kůži! Mince, medaile, známky, vinily, pohlednice, minerály a mnoho dalšího bude k vidění 6. a 7. září v pražských Letňanech!

Jindřich Jirásek, ředitel veletrhu Sběratel, prozradil, že účast vystavovatelů na letošním ročníku bude o 10% vyšší než v roce minulém. Dle slov ředitele veletrhu se řada vystavovatelů rozroste například o Tahitskou poštu nebo poštu z Faerských ostrovů či San Marina.

Podzimní Sběratel má jarní dvojče!

Kompletní program letošního veletrhu nebyl prozatím zveřejněn, proto se prozatím můžeme ohlédnout do minulosti. Ředitelem veletrhu je Jindřich Jirásek, který organizaci veletrhu převzal společně s bratrem po svém otci. Za více než 20 ročníků si veletrh Sběratel získal širokou fanouškovskou základnu. Návštěvníků bylo dokonce tolik, že se bratři Jiráskovi rozhodli uspořádat další sběratelský veletrh, tzv. Jarní Sběratel. I jarní verze se ujala velice dobře a proto se lze už teď těšit na ročník 2020.

Mladí sběratelé investují do numismatiky

Vraťme se ale k podzimní akci! Ač je nabídka sběratelských předmětů široká, nejvíce vystavovatelů se věnuje filatelii a numismatice. Právě numismatika zažívá v posledních letech skutečný boom a začíná šlapat poštovním sběratelům na paty. Numismatická sběratelská základna se navíc výrazně omlazuje. Lidé se stále více poohlíží po alternativních investicích s rychlou likviditou, což samozřejmě rozdmýchává nabídku. Největší zájem je o pamětní medaile z drahých kovů, ale i o bankovky a historické mince.

Malá ochutnávka programu 2019

Na letošním ročníku čeká na návštěvníky nejen přes 230 vystavovatelů, ale také bohatý doprovodný program. Zájemci si již tradičně mohou nechat ocenit své mince, známky a minerály od nezávislých expertů. Muzeum cenných papírů vystaví v Letňanech největší katalog platebních karet světa. Další plánovaná výstava obalů od žvýkaček potěší zejména přežvýkavce. Autogramiádu zde bude mít také známý český fotbalista.

Co nabídne Národní Pokladnice?

I v tomto roce pro Vás budeme mít mnoho sběratelsky zajímavých novinek! V posledních měsících jsme se intenzivně věnovali zejména 100. výročí vzniku československé koruny. Na našem stánku bude toto téma reprezentovat pamětní ražba ze dvou uncí ryzího stříbra! Těšit se můžete také kolorovanou sbírku, věnovanou naší hymně a dalším numismatům, připravených k 185. výročí národní písně! Dále představíme úspěšnou ražbu s motivem M. R. Štefánika, na něhož 100. jubileum jsme letos zavzpomínali. Těšit se můžete i na mezinárodní témata, zpracovaná nejnovějšími mincovními technologiemi. Největší pozornost bude však věnována naší nové jubilejní ražbě ZDARMA a medailérce, která pro ni vytvořila motiv!

Oficiální představení ražby a autogramiáda "tajné" autorky proběhne v pátek 6. 9. od 14:30 na pódiu veletržní haly!

Pokud nechcete utrácet za vstupné a radši byste si za ušetřené peníze rozšířili třeba Vaši sbírku, vyplňte TENTO VOUCHER, vytiskněte jej a vyměňte na pokladně veletrhu za regulérní vstupenku v ceně 1 Kč!

Přijďte, věříme, že budete mile překvapeni!

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.