Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Praha. 6. září 2019. Olympijská medailistka Gabriela Koukalová představila svou medailérskou prvotinu. Numismat oslavuje secesního mistra A. M. Muchu. Jubilejní pamětní ražba byla představena dnes na veletrhu Sběratel v pražských Letňanech. Autorčina první výtvarná medailérská práce vznikla ve spolupráci s Národní Pokladnicí. Jubilejní pamětní ražba je k dispozici exkluzivně v nabídce Národní Pokladnice a pro zájemce je zdarma.

Gabriela Koukalová při práciPrvní medailérský počin Gabriely Koukalové byl představen na 21. ročníku veletrhu Sběratel v pražských Letňanech. Spolupráce medailérky s Národní Pokladnicí byla až do včerejšího oficiálního představení tajemstvím. Premiéra nové pamětní ražby proběhla za hojné účasti návštěvníků i novinářů. Součástí prezentace byla také autogramiáda a vylosování několika šťastlivců, kteří si mohli své pamětní ražby převzít přímo od autorky.

Nová pamětní ražba nese autorské zpracování portrétu slavného secesního umělce Alfonse Muchy, jehož výročí úmrtí a narození si v tomto a příštím roce připomeneme. Vydavatelem nové pamětní ražby je společnost Národní Pokladnice, která vydává zejména ražby s národní tematikou. Pamětní medaile Alfons Maria Mucha je další z řady pamětních numismatů, které nabízí společnost veřejnosti zdarma.

„Projekt (Medaile zdarma pro každého) vznikl na začátku roku 2018. Jeho cílem bylo připomenout 100. výročí od vzniku samostatného Československa. Původně se mělo jednat o jednorázový projekt, který by připomněl 100 let od chvíle, kdy se náš národ osvobodil. Pamětní medaile měla vzpomenout jednak na velkolepé jubileum, ale též na vrtkavost svobody a demokracie. Zájem veřejnosti nás ohromil! Poptávka byla tak velká, že jsme se rozhodli navázat dalšími pamětními medailemi zdarma. Následující emise připomínaly okamžiky spojené právě se vznikem první republiky. Dnes ovšem představujeme něco úplně nového – poctu umělci, který dokázal zachytit krásu v mnoha formách a prostřednictvím svých děl ji předat dál! Krása v jeho pojetí však nebyla určena jen objednavatelům jeho obrazů. Jeho dílo mohla díky reklamním plakátům a letákům obdivovat široká veřejnost. A právě v tomto bodě se naše vize střetly. Pamětní medaile je zdarma, abychom mohli potěšit nejen vyvolené, ale všechny ty, kteří o to budou stát. Jsem nesmírně rád, že Gabriela přijala nabídku spolupráce a dala tak naší vizi život!“, vysvětluje význam projektu Stanislav Máša, ředitel Národní Pokladnice.

Alfons Mucha - pamětní medaile zdarmaKe spolupráci se vyjádřila také medailérka Gabriela Koukalová: „Vztah k umění mám od malička velmi kladný i díky rodičům, kteří mě k němu vedli z mnoha důvodů. Věřím, že toto odvětví má na společnost větší vliv, než jsme si schopni uvědomit. Rozvíjí v nás spoustu stránek tak, jako nic jiného v našem životě. Umění nás dělá vnímavější, rozvíjí naši představivost, citlivost, empatii, usnadňuje komunikaci mezi námi a mohla bych dlouho pokračovat. Líbí se mi, že umění nemá hranice a zobrazuje i lidské stránky, nebo stránky života, které jsou tabuizovány, a tím vyvolává společenské diskuze a zvyšuje šance věci měnit. Jednoduše si svůj život bez umění nedovedu představit, a pokud ano, byl by strohý a skoro se mi zdá, že až nekvalitní. Je mi velkou ctí, že mi společnost Národní Pokladnice svěřila svou důvěru a mohla jsem na medaili, jež oslavuje jednoho z největších malířů všech dob – Alfonse Muchu, pracovat. Snažila jsem se odvést maximální práci, stejně jako tomu do nedávna bylo při sportovních kláních.“


Pamětní medaile Alfons Maria Mucha je pro veřejnost dostupná na webové stránce www.alfons-mucha.cz.


Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.