Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Je nám ctí představit Vám novou pamětní ražbu ZDARMA. Medaile, která před pár dny rozsvítila naši nabídku je věnovaná Tomáši Garrigue Masarykovi. Právě on, první prezident svobodného Československa by letos oslavil 170. narozeniny. Dárek v podobě pamětního numismatu dostanete Vy, a to bez jakýchkoli dalších závazků. Poštovné a balné zaplatíme za Vás.

Aby se nezapomnělo…

Nová pamětní ražba s portrétem Masaryka volně navazuje na předchozí ražby zdarma, které Národní Pokladnice vydává již třetím rokem. Projekt „Pamětní medaile zdarma pro každého“ vznikla původně jako jednorázová vzpomínková akce. První pamětní medaile byla představena k 100. výročí vzniku Československa, jenž si Češi a Slováci připomínali v roce 2018. Zájem veřejnosti o hmotnou vzpomínku byl tak velký, že se Národní Pokladnice rozhodla pokračovat. Navazovaly proto další numismaty, věnované dalším národním jubileím, například výročí hymny nebo československé koruny.

 „Naším cílem je připomenout milníky a postavy národního bytí a upevnit u veřejnosti vlastenectví a touhu po vědění. Tomáš Garrigue Masaryk byl morálním vzorem a vzdělaným člověkem. Za každých okolností hledal pravdu, ať byla skryta jakkoli hluboko. Byl hlídacím psem demokracie, šarmantním elegánem, obratným diplomatem. Ze všeho nejvíc byl ovšem člověkem, člověkem vstřícným a laskavým, který dal naší zemi novou naději a později i tvář samostatné a svébytné mocnosti“, vysvětluje záměr Národní Pokladnice její ředitel, Stanislav Máša.

Novou ražbu zdarma zdobí symboly svobody a národní hrdosti

Motivu nové ražby se zhostila mladá, ale zkušená medailérka Irena Hradecká, DiS.

 Avers zdobí podobizna Tomáše Garrigue Masaryka. Autorka ho vyobrazila tak, jak byl ve společnosti vídán nejčastěji. Útlý obličej částečně zakrývá elegantní klobouk. Bystrá očka zdůrazňují okrouhlé brýle a pověstnou eleganci profesora Masaryka demonstruje dokonalá bradka a vázanka.

V okruží reversu je vyraženo celé jméno prvního prezidenta a ve středu jeho iniciály. V dolním části okruží vidíme heslo „Pravda vítězí“, které je od 30. března 1920 na vlajce prezidenta Československé republiky a po zániku Československa na vlajce prezidenta České republiky. Vlasteneckou atmosféru autorka dokreslila lipovými listy. Právě lípa je pro svou opojnou vůni, vlídný stín a ochranářskou korunu od nepaměti vnímána jako symbol ochrany, pomoci a lásky. Od roku 1918 je také symbolem národním.

Medaile byla vyražena z mědiniklu a její průměr je 30 mm.

Získejte ražbu s Tomášem Garrigue Masarykem ZDARMA! Poštovné a balné zaplatíme za Vás

Letošní pamětní medaile Vás nebude stát nic. Tento rok poprvé za Vás zaplatíme navíc i poštovné a balné. Dalších závazků se objednávkou bát nemusíte. Medaile s Masarykem je samostatným produktem.

Náročnější zájemci si mohou (ale nemusí) za pouhých 199 Kč přiobjednat dárkový balíček, který obsahuje originální zakladač, odznak s československou vlajkou, reprodukci historické mapy Československa z roku 1933 a Certifikát autentičnosti. 

Objednávky přijímáme zde!

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.