Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Národní Pokladnice vydala pamětní medaili s nově zvoleným prezidentem Petrem Pavlem, který bude oficiálně inaugurován v březnu 2023.

Společnost Národní Pokladnice s.r.o. se jako první rozhodla vydat ku příležitosti významné historické a společenské události pamětní medaili, jež na svém aversu nese podobiznu nově nastupující hlavy státu České republiky. Jedná se o medaili zušlechtěnou ryzím stříbrem 999/1000, s průměrem 50 mm. Dominantou aversní strany je profilový portrét budoucího prezidenta Petra Pavla. Reversní strana vyobrazuje českého lva, opis ČESKÁ REPUBLIKA a rok vydání 2023.

Národní Pokladnice tak reagovala na události posledních měsíců, hlavně na začátek letošního roku, který se nesl ve znamení prezidentských voleb. Ty byly plné emocí a očekávání. Kandidáti se o přízeň voličů snažili, seč jim síly stačily. Nicméně vítěz může být pouze jeden. Po dlouhotrvajícím maratonu do druhého kola postoupili dva kandidáti. Prvním byl lídr hnutí ANO, bývalý ministr financí a předseda vlády Ing. Andrej Babiš a druhým byl armádní generál ve výslužbě Ing. Petr Pavel, M. A.

Společnost, jež působí ve světě numismatiky mnoho let, během tohoto politického souboje průběžně připravovala pro své zákazníky pamětní medaili, jejímž ústředním motivem měla být podobizna jednoho z kandidátů. Cílem bylo, aby jejich zákazníci jako první měli možnost získat upomínku na další významnou událost v historii naší republiky.

Český národ, který měl možnost potřetí v historii volit prezidenta přímou volbou a částečně rozhodnout o dalším směřování své země, si nakonec během druhého kola prezidentských voleb zvolil za svého budoucího prezidenta Petra Pavla.

Bývalý armádní generál Petr Pavel si získal větší sympatie Čechů a stane se tak začátkem března v pořadí již čtvrtým prezidentem České republiky. A nahradí tak ve svém mandátu současného prezidenta Miloše Zemana.

Rozhodnutí českého národa následně společnost Národní Pokladnice reflektovala při vydání pamětní medaile s Petrem Pavlem.

Více informací o pamětní medaili s budoucím prezidentem Petrem Pavlem naleznete: PAMĚTNÍ MEDAILE PETR PAVEL

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.