Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Slavnostní galavečer udílení Cen Paměti národa, za níž stojí nezisková organizace Post Bellum, proběhne letos již po čtrnácté. Akce se bude opět konat v pražském Národním divadle za přítomnosti významných osobností. Laureáti během večera obdrží za své činy pamětní medaile, které pro ně připravila Národní Pokladnice, jakožto hrdý partner Post Bella.

Ceny Paměti národa

Kdo stojí za Pamětí národa?

Za projektem Paměť národa stojí organizace Post Bellum, která si ve svém konání dala za cíl vyhledávat a nahrávat vzpomínky pamětníků zásadních událostí 20. století. Organizace dokumentuje příběhy a vypráví je dál veřejnosti, aby se tak na ně nikdy nezapomnělo. Do své činnosti pak zapojuje žáky i studenty a oceňuje hrdiny.

Poslání Paměti národa

Paměť národa je nejrozsáhlejší veřejně přístupná pamětnická databáze v Evropě, která je budována ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem.

Jejím posláním je shromažďovat vzpomínky konkrétních lidí, evidovat deníky a fotografie, z období 20. století. Jedná se především o paměti válečných veteránů, politických vězňů, obětí holokaustu a dalších lidí, jejichž paměti by neměly být zapomenuty.

Ceny Paměti národa

Letošní předávání cen se uskuteční již po čtrnácté! Během galavečera budou opět oceněni muži a ženy, kteří svými odvážnými činy dosáhli nejvyšších společenských hodnot. Za své i společenské ideály neváhali bojovat a mnohdy riskovat nejen svoji svobodu, ale i život.

Letošními laureáty jsou: pan Jan Litomiský, paní Marie Klangová, pan Vasyl Vyrozub, paní Mária Šidová a paní Eva Karvašová.

Pamětní medaile od Národní Pokladnice

Všechny výše uvedené osobnosti převezmou za své oceňované činy pamětní medaile, které Post Bellu již po sedmé věnovala Národní Pokladnice. Národní Pokladnice je totiž dlouholetým partnerem Post Bella a kromě již zmiňované události se podílí i na Běhu pro Paměť národa.

Pamětní medaile jsou doslova malými uměleckými díly, vyraženými do ryzího stříbra. Stěžejním motivem aversní strany je lví hlava, která symbolizuje sílu, odvahu a odhodlání. Zadní stranu zdobí logo Post Bella. Autorem motivu není nikdo jiný než významný český sochař a medailér, pan Vladimír Oppl, který je mj. i autorem současné oběžné dvacetikoruny.

Nezmeškejte udílení Cen Paměti národa!

Udílení Cen Paměti národa je významnou událostí, která se nese v nezaměnitelném stylu a určitě stojí za zhlédnutí. Pořadateli akce jsou Post Bellum, Česká televize, Český rozhlas, Rozhlas a televízia Slovenska a Ústav pro studium totalitních režimů.

Počet lístků v divadle je sice omezen, přesto se události můžete zúčastnit i Vy, a to prostřednictvím televizních obrazovek!
Přímý přenos z udílení cen můžete sledovat 17. listopadu ve 20:00 na ČT2 a RTVS2.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.