Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

V anketě o Největšího Čecha se umístil na prvním místě, dějiny jej znají jako Otce vlasti. Řeč je o českém králi a římském císaři Karlovi IV., od jehož narození letos uplyne 708 let. Národní Pokladnice na Karlovu počest vydala novou pamětní medaili, jež se pyšní úctyhodnými 50 mm a také individuálním číslováním na hraně.

Pamětní medaile vzdává hold Karlovi IV. svým jedinečným zpracováním!

Pamětní medaile Karel IV.

Pamětní medaile oslavující jednoho z našich nejvýznamnějších a nejvýraznějších panovníků se pyšní hned několika prvky. Na první pohled zaujme svým designem, který na ryzím zlatě, jež bylo použito na její zušlechtění, elegantně vyniká. Dalším nepřehlédnutelným faktorem je velikost medaile, kdy průměr činí nadstandartních 50 mm! Pomyslnou třešničkou na dortu je pak individuální číslování na hraně, jež z medaile dělá světový unikát.

Aversní stranu pamětní medaile zdobí podobizna Karla IV. z pomníku na Křižovnickém náměstí v Praze. Revers je inspirován původní Karlovou zlatou pečetí – bulou. Dominantu zde tvoří Karel IV. sedící na královském trůnu, po levé straně se nachází moravský znak – orlice, napravo zase dvouocasý český lev. Po obvodu pečeti je vyražen latinský nápis, který v překladu znamená „Karel IV., z Boží milosti volený římský císař a po všechny časy rozmnožitel říše a český král".

Pamětní medaile je pouze v nabídce Národní Pokladnici, a to v rámci krásné kolekce pojednávající o životě Karla IV. Medaili je nyní možné získat za zaváděcí cenu 599 Kč místo budoucích 1199 Kč. Pro první šťastlivce je připraven také pěkný dárek.

Cílem a posláním Národní Pokladnice je dát možnost vlastnit každému milovníkovi historie a numismatiky připomínku na bohatou historii země, ve které žije.

Osobnost, kterou obdivujeme již více než 700 let!

O Karlovi IV. se učíme po generace. Víme o něm, že v jeho žilách kolovala krev Přemyslovců a Lucemburků, a že značnou část svého dětství prožil u svého strýce na francouzském dvoře. Byl čtyřikrát ženat a jeho poslední manželka, Eliška Pomořanská, údajně dokázala lámat meče. V učebnicích se dále píše, že byl vynikající diplomat a byl prvním českým králem, který se stal také římským císařem. V myslích českého národa zároveň vyniká jako zakladatel Chrámu sv. Víta, Karlova mostu, Karlovy univerzity či Nového Města pražského.

Poznejte tohoto jedinečného vladaře, který po dlouhou dobu určoval chod českých i evropských dějin a díky kterému můžeme být právem na mnohé hrdí. Poznejte ho díky nové medaili a kolekci Život Karla IV.

Pro více informací a možnost objednávky za zvýhodněnou cenu navštivte: PAMĚTNÍ MEDAILE KAREL IV.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.