Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Renesanční osobnost nové doby.

Jan Hásek se narodil 9. srpna roku 1969 přímo v centru českého medailérství, Jablonci nad Nisou. Ve své výtvarné tvorbě vychází z rodinné tradice již třetí generace rytců skla. Pro své středoškolské studium si vybral nedaleký Železný Brod, kde vystudoval obor rytí skla. Svůj talent následně rozvíjel pod vedením profesorů Jiřího Hacuby a V. K. Nováka na Vysoké uměleckoprůmyslové škole v Praze v ateliéru Kovu, šperku, glyptiky a medaile.

Jan HásekVšestranný umělec Jan Hásek se přes 20 let kromě tvorby medailí a mincí věnuje také navrhování a autorským realizacím univerzitních i starostenských insignií a také autorskému šperku s přesahy do volné plastiky a glyptiky.

 Za svou tvorbu obdržel řadu významných ocenění. Již v roce 1994 získal první cenu v mezinárodní soutěži návrhu medaile na téma Populace, přírodní zdroje a rozvoj, kterou vyhlásila Královská akademie věd ve Stockholmu. K dalším výrazným úspěchům patří první cena za návrh pamětní desky-objektu Prof. PhDr. Václavu Černému, k níž jej v úzké soutěži vyzvala Kancelář presidenta České republiky v roce 1995. Prvním místem byl oceněn i návrh pamětní medaile s portrétem Václava II. k 80. výročí České numismatické společnosti v Praze a také návrhy pro Českou národní banku: k 400. výročí úmrtí Petra Voka a zlatá pamětní 500 Kč mince Mariánský most v Ústí nad Labem. K jeho posledním medailérským počinům patří ražená medaile k 150. výročí Bitvy u Hradce Králové vydané zároveň k 60. výročí tamní pobočky České numismatické společnosti.

V nabídce Národní Pokladnice reprezentuje tvorbu Jana Háska kolekce České hrady a zámky. Dokonalé vyobrazení národního dědictví na medailích z dvoubarevného zlata dokládá umělcovu dlouholetou praxi v oboru, ale také nevídanou vizuální představivost. Jeho práce s perspektivou a hra se světlem a stíny nabízí sběratelům této kolekce jedinečný a komplexní pohled na díla našich předků.

Jan Hásek zpracoval motivy pro následující numismatické sbírky:

České hrady a zámky

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.