Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Naší nejnovější medailérskou posilou je Irena Hradecká. Irena se narodila v Jablonci nad Nisou v roce 1988 do pedagogicko-umělecké rodiny. Její dědeček, akademický sochař, působil na střední uměleckoprůmyslové škole jako zástupce ředitele. Na stejné škole vystudoval její tatínek pasířství, obor, jehož tradice sahá až do dávného středověku. Irena rukodělný talent po svých předcích podědila a s radostí se vydala v jejich šlépějích. Na stejné škole vystudovala práci s kovy a dále pokračovala v oboru ražená mince a medaile na Vyšší odborné škole. Studium zakončila absolutoriem a získala titul diplomový specialista. Irena se stejně jako její dědeček věnovala také vzdělávání, konkrétně studiu pedagogiky v Liberci.

Irena Hradecká Za svůj krátký profesní život stihla mladá medailérka, grafička a pedagožka nasbírat mnoho užitečných zkušeností. Její styl se začal formovat už během studií, kdy vypomáhala v rodinné firmě. Tvořila zejména grafické návrhy a věnovala se gravírování. V upevňování praktických dovedností pokračovala v České numismatické společnosti, pro kterou zhotovovala kromě grafiky také sádrové modely. Své pedagogické vzdělání využila jako vedoucí výtvarného kroužku pro děti i dospělé, kde vyučovala kresbu, malbu a grafiku. Následně pracovala pro slavnou jabloneckou Preciosu. Nejvíce času strávila v České mincovně. Zde naplno využila své medailérské vzdělání při ryteckých pracích, modelování sádrových předloh a pro komplexní grafické práce.

Tým Národní Pokladnice obohatila zkušená výtvarnice v roce 2019. Její precizní styl se od té doby obtiskl do celé řady numismatů, ale i grafických prací, které tvoří jedinečné příslušenství k námi nabízeným mincím, medailím i bankovkám. Irenin přístup k práci se vyznačuje perfekcionalismem a vysokou mírou zodpovědnosti. Než přistoupí k samotnému grafickému návrhu, pečlivě si téma budoucího motivu prostuduje. Vyobrazené objekty pak díky jejímu nastudování a kresebnému umu získávají nejen dokonalé technické provedení, ale i emoci a příběh. Mezi nejpovedenější práce zdatné umělkyně patří dvousetkorunová mince Operace Anthropoid pro ČNB nebo portrét T. G. Masaryka pro Ražbu dne a pamětní medaili, kterou nabízíme v roce 2020 veřejnosti zdarma. Masarykovu osobnost mistrně rozpracovala v návrzích pro novou kolekci Život Masaryka. Dokonalou práci s virtuálním světlem a mimořádně realistické zachycení modelů můžete obdivovat na kresbách, zdobících zakladač pro uložení oblíbené sady Zlaté československé bankovky.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.