Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Umělecká díla představují nekonečnou inspiraci. Překrásné obrazy ve spojení s numismatikou představují unikátní sběratelské kousky. Vybrali jsme pro Vás ta nejlepší umělecká díla ze slovenských a českých galerií, které zaujali nás.

Alfons Mucha: SlaviaAlfons Mucha: Slavia

Slavia od legendárního českého malíře a představitele art nouveau Alfonse Muchy. Obraz, který je součástí sbírek Národní Galerie, vznikl v roce 1908. Portrét Josephine Crane-Bradleyové vznikl na zakázku otce Charlese Richarda Crana. Mucha stylizoval překrásnou Josephinu do slovanské bohyně Slavie a vzniklo tak nezapomenutelné mistrovské dílo, které se pro svou něžnou krásu a precizní zpracování stalo legendou a nese typický Muchův rukopis.

 

Josef Lada: JaroJosef Lada: Jaro

Obraz Josefa Lady pojmenovaný Jaro je malebné dílo, které je velmi poetickým obrazem českého venkova. Ladův malířský rukopis je velmi autentický a dobře rozpoznatelný, jeho tvorba byla inspirována folklórními tradicemi. S jeho laskavými nestárnoucími obrázky dětí a domácích zvířat vyrůstají další a další generace dětí i dospělých.

 

Martin Benka: Cestou k salašuMartin Benka: Cestou k salašu

Martin Benka byl jedním ze zakladatelů slovenské výtvarné moderny 20.století. Obraz Cestou k salašu vznikl v roce 1933 a v současné době je umístěn ve Slovenské národní galerii. Základem kompozice uměleckého díla je rolník na žebřiňáku, k němuž jsou připřaženi dva koně. Na pozadí je vyobrazena malebná slovenská krajina, která je typická pro Benkovu tvorbu. Celkovou atmosféru jeho impozantní díla je možné shrnout do několika slov: klikd, harmonie, splynutí člověka s přírodou.

 

Václav Brožík: Mistr Jan HusVáclav Brožík: Mistr Jan Hus

Obraz Mistr Jan Hus před koncilem kostnickým od Václava Brožíka, který je zobrazeno na další cihličce, vzniklo v roce 1883 a je mimo jiné dokladem Brožíkova mistrovského citu pro barvu a kompozici. Obraz byl umístěn ještě za Brožíkova života na čestné místo budovy pražské Staroměstské radnice, kde visí dodnes. Brožík se stal jedním z nejvýznamnějších představitelů akademického realismu a historického romantismu.

 

Mikuláš Galanda: MateřstvíMikuláš Galanda: Mateřství

Mikáláš Galanda patří k nejvíce oceňovaným a obdivovaným slovenským malířům a propagátorům moderního umění na Slovensku. Obraz ženy má v jeho tvorbě důležité místo. Dílo Mateřství patří k autorovým prvotinám, a právě jeho raná díla vzbudila okamžitě pozornost a díky nim se dostal Galanda do povědomí širší veřejnosti.

 

Ladislav Medňanský: Podtatranská krajina po jarním deštiLadislav Medňanský: Podtatranská krajina po jarním dešti

Slavné dílo Podtatranská krajina po jarním dešti je typické pro obrazy Ladislava Medňanského vytvořené v jeho rodné, slovenské zemi. Ladislav Medňanský byl účastníkem národního obrození a své pocity přenesl i na malířské plátno. Je také držitelem ocenění Řád Františka Josefa, které získal v roce 1917. Dílo vytvořil v letech 1878–1879 a v současné době je vystaveno ve Slovenské národní galérii.

 

exkluzivní sadu cihličekTo nejlepší z českých a slovenských galerií v unikátní sadě

 

S hrdostí Vám představujeme exkluzivní sadu cihliček, v kterých najdete všech šest nezapomenutelných uměleckých děl. Cihličky s reprodukcemi těch nejznámějších českých a slovenských uměleckých děl, byly vyraženy do ryzího stříbra.

Podívejte se na unikátní sadu zde: www.narodnipokladnice.cz/sada-mesice

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.