Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Oficiální Prezidentské dolary jsou unikátní dokumentací americké historie a současně sběrateli velmi vyhledávané mince. Američané nazývají své Prezidentské dolary „skryté pamětní mince Mincovny Spojených států“. Zřejmě i proto jsou velmi žádané a těžko dostupné.

Tato situace je důsledkem rozhodnutí Ministerstva financí Spojených států amerických, které nahradilo nepraktické jednodolarové bankovky za mince s velmi atraktivními motivy – Sochou Svobody a profily amerických prezidentů.

Prezidentské dolary mizí v soukromých sbírkách

A to způsobilo nečekané komplikace: místo toho, aby mince zůstaly v oběhu, začaly oficiální Prezidentské dolary ihned po vydání mizet z trhu. Stávají se součástí soukromých sbírek sběratelů nebo jsou vyváženy ze země jako suvenýry. Zušlechtění ryzím zlatem 999/1000 je činí ještě atraktivnější a přísná limitace 5000 sbírek dělá z těchto legálních platidel opravdovou raritu.

Prezidentské dolary nesou na svém reverzu portréty slavných prezidentů Thomase Jeffersona, Abrahama Lincolna, Theodore Roosevelta a samozřejmě nechybí ani první prezident George Washington a nejmladší prezident USA J. F. Kennedy.

George Washington

George Washington, první prezident USA

První prezidentský dolar zušlechtěný ryzím zlatem, je oprávněně věnovaný prvnímu prezidentovi USA, Georgeovi Washingtonovi (22. února 1732 – 14. prosince 1799). Společně s T. Jeffersonem a B. Franklinem je považován za Otce zakladatele (ang. Founding Fathers of the United States).  George Washington byl jediným americkým vojákem v historii, který dosáhl hodnosti maršála. Armáda USA tuto hodnost již nikdy nezavedla, aby žádný americký vojenský velitel nemohl získat vyšší hodnost. Funkci prezidenta vykonával od roku 1789 do 1797 a byl hybnou silou při vzniku nového státu. Po uplynutí druhého funkčního období už potřetí kandidovat odmítl.  Dodnes je označován jako “Otec země” (ang. Father of the country).
 

John Fitzgerald Kennedy

Nejmladší americký prezident se narodil před 100 lety

29. května 1917, tedy přesně před 100 lety, se narodil jeden z nejvýznamnějších politiků světových dějin – John Fitzgerald Kennedy. I když jeho politická kariéra byla předčasně ukončena atentátem v Dallasu v roce 1963, je považován za jednu z nejdůležitějších osobností v historii Spojených států. J. F. Kennedy byl nejmladším zvoleným americkým prezidentem a osud mu dopřál v Bílém domě pouze 1000 dní.

Velký muž, který měnil dějiny USA, začal své předsednictví velkou výzvou: „Neptejte se, co pro vás může udělat vaše země? Zeptejte se, co můžete udělat Vy pro vaši zemi? ". Kennedyho zářivé vize o svobodě a bezhraniční budoucnosti „nových hranic“ pořád inspirují Američany i celý svět a je označován za jednoho z největších prezidentů.

Na počest 100. výročí J. F. Kennedyho dolar ZDARMA

Při příležitosti mimořádného 100. výročí narození Vám Národní Pokladnice přináší jedinečnou možnost získat Prezidentský dolar J. F. Kennedy zušlechtěný zlatem ZDARMA! Zjistěte více informací o této výjimečné příležitosti zde www.narodnipokladnice.cz/prezidentske-dolary.

Prezidentské dolary G. Washington a J. F. Kennedy zušlechtěné ryzím zlatem

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.