Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Když se řekne numismatika, většina z nás si představí kovové plíšky okrouhlého tvaru. Ano, mince i medaile jsou většinou kulaté věcičky, díky kterým můžeme koupit dětem mandarinku nebo si připomenout významnou osobnost či národní pamětihodnost. Díky moderním technologiím, které jsou v mincovnictví v současnosti dostupné, se však hranice numismatiky významně posouvají!

Je libo zlato, stříbro, diamanty… nebo čtyřlístek?

V současnosti můžeme obdivovat skutečně inovativní kousky se vsazenými drahokamy, skleněnými prvky nebo 3D objekty vystupujícími z reliéfu mince. Do numismatů mohou být zalisovány třeba i rostliny či texty. Některé kousky jsou zdobeny skutečnými vitrážemi nebo jsou částečně kolorovány. Zkrátka se zdá, že numismatika se stále více přibližuje výtvarnému umění. Numismaty jsou buď samy o sobě uměleckými díly, nebo mohou být jejich „nosičem“. A nebo…. mohou být obojím!

Tiffany Art s vitráží a mince se skutečným čtyřlístkem

Mona Lisa - Zcela poprvé na unikátní kolorované medailiMalý Louvre u Vás doma? Proč ne!

Národní Pokladnice před nedávnem představila výjimečnou kolekci, která je dokonalou řemeslnou prací a ještě k tomu sběratelům zprostředkuje zážitek, donedávna dostupný jen ve světových galeriích! Sbírka cihliček nese dokonalé reprodukce světových mistrovských děl. K přenosu obrazu na cihličky, zušlechtěné ryzím zlatem a stříbrem, slouží nejnovější technologie 3D tisku. Díky této metodě jsou na miniaturách zřetelné i ty nejmenší detaily a je zachována autentická barevnost skutečných děl.

Do sbírky byly zařazeny ty nejvýznamnější díla světového malířství. Luxusní cihličky, zušlechtěné ryzími kovy nesou například díla Leonarda Da Vinciho, Vincenta van Gogha nebo Michelangela.

Aby byl zachován galerijní dojem, obdrží každý sběratel vyřezávanou kazetu z palisandrového dřeva pro vystavení své sbírky.

Nová kolekce „Mistrovská díla světového malířství“ Vás potěší, ať už jste vášnivý sběratel mincí či obdivovatel umění. No řekněte, kdo by nechtěl obdivovat Monu Lisu ze svého oblíbeného křesla?

 

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.