Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Rok 2018 je rokem významných výročí. Kromě kulatých výročí událostí, které navždy změnily naše dějiny, si již za pár týdnů připomeneme to nejzásadnější - 100 let od vzniku Československa. 100 let od okamžiku, kdy se začala psát nová kapitola našich dějin. Národní Pokladnice představuje stříbrnou 1 kg medaili, která 100 let ČSR připomíná.

 V roce 1918 získalo Československo konečně nezávislost. Za svobodou Čechů a Slováků stálo obrovské úsilí mnoha neúnavných lidí. V jejich čele stáli Tomáš Garrigue Masaryk a Milan Rastislav Štefánik. Národní hrdinové, bez jejichž podpory by se náš národ jen těžko vymanil z područí Rakouska- Uherska.

Kilogramová stříbrná medaile sice vyniká průměrem 100 mm, ale všichni, kteří se podíleli na osamostatnění našeho národa, se na ni bohužel nevejdou. Za všechny statečné bojovníky jsme proto vybrali T. G. Masaryka a M. R. Štefánika.

Jedním z hlavních témat letošních oslav 100. výročí jsou česko-slovenské vztahy. Právě vztahy mezi oběma národy zůstaly a zůstávají i po rozdělení republik nadstandardní. Motiv portrétů obou národních reprezentantů mají reflektovat kromě politického a kulturního dopadu vzniku ČSR také tuto skutečnost.

Přední poselství kilogramové stříbrné medaile však zůstává téma křehkosti svobody, která nikdy nebyla a není samozřejmostí

A protože toto poselství považujeme za mimořádně důležité, vybrali jsme pro kilogramovou medaili i mimořádnou specifikaci. Numismat byl ražen do 1 kg ryzího stříbra (AG 999/1000) a ražen v té nejvyšší mincovní kvalitě - speciálním leštěným razidlem.

Každý exemplář má navíc individuální číslo na hraně, které zdůrazňuje výjimečnost emise a její přísnou limitaci, která byla stanovena na symbolických 100 exemplářů pro celý svět.

Díky vysokému reliéfu vyniknou i drobné detaily motivu, jehož autorem je respektovaný medailér Mgr. Art Miroslava Hric, ArtD .

Součástí dárkového balení, ve kterém zákazníci 1 kg medaili obdrží, je také pamětní medaile emitovaná k 85. narozeninám T. G. Masaryka. Tato pamětní emise, jejíž design byl navržen legendárním československým medailérem Otakarem Španielem, byla vyražena v roce 1935 v Kremnické mincovně.

Zajímají-li Vás další informace o stříbrné 1 kg medaili „100 let od vzniku ČSR“, neváhejte prosím kontaktovat naše ochotné pracovníky na zákaznickém oddělení. Ti jsou Vám k dispozici na tel. čísle 810 100 500 od pondělí do čtvrtka, od 9:00–17:00 a v pátek od 9:0015:00.

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.