Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Vážení sběratelé, jsme moc rádi, že Vám dnes můžeme oznámit krásnou novinu. Naše nabídka se nedávno rozrostla o další kolekci pamětních medailí. Celá sbírka se podrobně věnuje české hymně, jejíž 185. výročí si letos připomínáme.

Česká hymna - pět pamětních medailí zušlechtěných ryzím zlatem a barevnou aplikacíNová mini série, věnovaná národní písni „Kde domov můj?“, je skutečně jedinečná! Tvoří ji totiž pět pamětních medailí zušlechtěných ryzím zlatem a barevnou aplikací. Kolorování neboli speciální profesionální technika nanášení barevné aplikace na tradiční plastický reliéf numismatů není na našem trhu ještě příliš rozšířená. Chcete-li vědět, proč jsme novou sbírku ozdobili barvami, zavřete oči a představte si slova a hudbu naší národní písně. Slyšíte ty libé tóny? A co vidíte…?

My viděli naši zem! Cítili rozkvetlou louku, slyšeli šumět lesy a představili si symboly spjaté s naším národem. A protože jsme chtěli, abyste mohli cítit a vidět rozmanitost naší krajiny stejně autenticky jako my v Národní Pokladnici, umístili jsme všechny asociace spjaté s českou hymnou na nové pamětní medaile barevně! Vážnost a vznešenost tématu dodává ryzí zlato, kterým je celá sada zušlechtěna.

Možná si říkáte, že je poněkud zvláštní slavit 185. výročí české hymny, když jsme teprve před pár měsíci oslavili 100. výročí Československa. Píseň „Kde domov můj?“ se stala oficiální hymnou skutečně se vznikem První republiky, ale oblibu si získala velice brzy po svém prvním uvedení v roce 1834. Emotivní píseň poprvé zazněla na prknech Stavovského divadla v podání Karla Strakatého. Ten ztvárnil roli slepého houslisty v divadelní frašce „Fidlovačka, aneb žádný hněv a žádná rvačka“. Divadelní představení si přízeň diváků nezískalo. Skladbu „Kde domov můj?“ však potkal zcela opačný osud – velice brzy zlidověla. Když se pak se vznikem nové Republiky uvažovalo o novém národním symbolu, stala se tato skladba jasnou volbou. Josef Kajetán Tyl, autor představení a František Škroup, skladatel hudby se díky této volbě stali nesmrtelnými.

Hymna totiž není jen obyčejná píseň. Je vlasteneckým chvalozpěvem, státním symbolem a pojítkem národa. V těžkých chvílích nás povzbuzuje a připomíná naši národní identitu. V momentech radosti a vítězství umocňuje kolektivní radost a budí v nás hrdost.

Sada pamětních medailí je uložena ve speciálním zakladači, který numismaty bezpečně ochrání a navíc představuje dokonalý nástroj pro jejich důstojnou prezentaci. Sběratele jistě potěší i nízká limitace – pouze 5000 sbírek pro celý svět.

Máte-li o pětičlennou sadu krásných pamětních medailí zájem, navštivte prosím stránky www.vyroci-hymny.cz.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.