Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Kdybychom se Vás zeptali, které současné mince jsou ve světě nejznámější, jak byste odpověděli? Určitě jste si vzpomněli na kanadský Javorový list, africký Krugerrand nebo na Amerického orla, je to tak? Dál už přemýšlet nemusíte. Tento článek jsme se rozhodli věnovat nejslavnějším světovým bullion mincím!

Než si konkrétní mince z této skupiny představíme, dovolte nám osvětlit, co jsou bullion coins vlastně zač.

Bullion coins  (mince, které splňují celosvětově uznávané investiční standardy) zahrnují zpravidla moderní ražby, tedy emise vydané po roce 1800. Mince z této kategorie jsou určeny pro investiční záměry, a proto jejich ryzost neklesá pod 900/1000. A protože jde o investiční mince, je pro jejich ražbu většinou použito zlato nebo stříbro. Hmotnost mincí z této kategorie se většinou udává v uncích. Hodnota bullion coins se odvíjí od aktuální spotové ceny zlata, stříbra, popřípadě dalších vzácných kovů. Rozdílu mezi spotovou cenou zlata a prodejní cenou se říká premium a u bullion mincí se tak označuje hodnota, jež zahrnuje pokrytí nákladů na ražbu mince včetně odměny výrobce a obchodníka. Zkrátka a dobře, jde o hodnotné mince, za které si sice můžete jít koupit večeři, ale příliš moudré by to nebylo.

Každá prestižní mincovna na světě má své bullion coins. Jde vlastně o poznávací znamení, o prestiž a o pýchu každého velkého emitenta. Aby se tyto mince staly skutečně spolehlivou značkou té které mincovny, jejich motivy se příliš neobměňují. Tak například Kanadská mincovna razí svůj stříbrný Javorový list už 31. rokem. Za celou dobu se motiv aversu mince v této specifikaci nezměnil. S přibývajícími léty královny Alžběty II. se mění pouze její portrét na reversu mince.

Se sedmi nejznámějšími motivy bullion coins Vás seznámí luxusní zlatá sada.

Bullion coins – pýcha světových mincovenMáte zájem poznat motivy nejslavnějších bullion coins osobně a zblízka? Pak bychom Vás rádi seznámili s luxusní zlatou sadou. Emise, které jsou součástí sady, byly vyraženy do nejčistšího zlata 999,99/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě Proof. Nominální hodnota každé mince představuje 1000 franků, má průměr 11 mm a váží 0,50 g. Lukrativnost sady ještě zvyšuje její přísná limitace, stanovená na 2 000 setů celosvětově. V naší nabídce zbývají poslední jednotky kusů.

Součástí sady 7 minci je i dizajn emise čínské pandy, která v roce 2018 oslavila 35. výročí ražby. Na její počest byl dizajn pandy nejen poplatinován, ale taktéž proběhlo zušlechtění rutheniem, jedním z nejdražších ušlechtilých kovů. Jako třešnička na dortu byl pak do zlaté mince vsazen pravý diamant.

Legendární Krugerrand je jednou z nejžádanějších oficiálních zlatých mincí světa a jeho motiv v sadě proto nesmí chybět. Krugerrand je navzdory absenci nominální hodnoty zákonným platebním prostředkem v Jihoafrické republice. Vznik názvu mince je velmi zajímavý. Jedná se o spojení příjmení prezidenta Jihoafrické republiky Paula Krugera a názvu jihoafrické měny rand.

Další mince setu s motivem Britannie, je emitována Britskou královskou mincovnou od roku 1987. Postava Britannia přeneseně znázorňuje Britské ostrovy. Jedná se o dívku – bojovnici, což nám má připomínat moc a sílu Velké Británie. Postava je zpravidla oblečena do pláště, který jí chrání před chladem vanoucím na Britské ostrovy ze severu.

Motiv klokana, který je obecně spojován s Austrálií, oslavil 25. výročí ražby na mincích Australské rezervní banky. Každý rok je vyobrazení tohoto slavného australského vačnatce na minci jiné, proto je vždy očekávána s velkým zájmem.

Zlatá Libertad se razí již od roku 1981 a těší se neslábnoucímu zájmu. Socha Anděla nezávislosti byla odhalena ke stému výročí zahájení bojů za nezávislost Mexika v roce 1910. Tento monument byl postaven na Třídě reforem, nejdelší a nejvýznamnější třídě v hlavním městě Mexiko. Jedná se o jeden z nejdůležitějších národních symbolů této země.

Poslední motiv sady patří Javorovému listu, oficiální emisi Kanadské královské mincovny. Jedná se o nejpřísněji limitovanou, a tedy nejvzácnější sběratelskou minci Severní Ameriky. Motiv javorového listu, v současnosti jednoho z nejznámějších symbolů na světě, se oficiálně objevil na kanadské vlajce během oslav stého výročí vzniku Kanadské federace.  Javorový list se objevuje na bullion coins už přes 30 let.

Nádherného Stříbrného orla emituje prestižní Mincovna USA od roku 1986 v ročním cyklu a sběratelé po celém světě si ho velmi cení. Na aversu mince je zobrazena kráčející Svoboda zahalená do vlajky Spojených států amerických se vztaženou pravou rukou a vavřínovými a dubovými ratolestmi v levé ruce.

Přejete si mít nejslavnější motivy bullion coins pohromadě v jedné zlaté sadě?

Neváhejte kontaktovat naše zákaznické oddělení na tel. čísle 810 100 500.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.