Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Kdo by neznal Čtyřlístek, nejoblíbenější a nejdéle vycházející český komiks pro nejmenší?! První vydání zábavného časopisu vykouzlil první dětské úsměvy před neuvěřitelnými 50 lety! Na oslavu půl století existence Pindi, Myšpulína, Bobíka a Fifinky jsme do naší nabídky zařadili krásné kolorované pamětní mince!

Čtyřlístku vdechl před půl stoletím život tehdy 24letý ilustrátor Jaroslav Němeček. Mladý výtvarník stvořil Fifinku, Bobíka, Pinďu a Myšpulína původně jako postavy pro jediný příběh. Jenže ohlas čtenářů byl obrovský!  Němeček se po nečekaném úspěchu hned znovu ponořil do tvorby a vymyslel další tři příběhy. Čtenářstvo si na mile dobrodružný komiks rychle zvyklo a bylo nutné rozšířit autorský tým. V roce 1970 se scénářů pro Čtyřlístek ujala legendární spisovatelka Ljuba Štíplová. Duo Štíplová – Němeček dokonale fungovalo celá desetiletí. Po roce 1991 se autorství příběhu Čtyřlístku rozlinulo mezi širší základnu autorů, nicméně ze své přitažlivosti časopis neztratil nic.

Po dobrodružstvích čtveřice zvířat dostal dětský časopis sice své jméno, ale obsah časopisu tvořily i další komiksy. Do časopisu přispívali autoři zvučných jmen. Mimo jiné Adolf Born, Vladimír Jiránek, Karel Franta nebo Dagmar Lhotová.

Náklad čtyřlístku se v letech jeho největší popularity vyšplhal na 220 000 výtisků a stal se tak skutečným kulturním fenoménem. V roce 1990 bylo založeno soukromé nakladatelství Čtyřlístek. Hrdinové Čtyřlístku si tak kromě účinkování v hlavním časopise „odskakují do angažmá“ dalších produktů nakladatelství. Mimořádně oblíbený je třeba „Čtyřlístek speciál“ nebo „Ahoj, tady Fifi“.

Sada 3 mincí ČtyřlístekPřesto, že cílem Čtyřlístku je především pobavit a zabavit, děti v něm nacházejí i rady a poučení. V jednom z komiksů Myšpulín dokonce vypráví o škodlivosti Marihuany.

Dějištěm příběhů jsou fiktivní Třeskoprsky u rybníku Blaťák, pod hradem Bezzubem. Předlouhou pro komiksové lokace byly severočeské Doksy u Máchova jezera a nedaleký Bezděz, kam jezdí Němeček dodneška na chalupu. Na počest slavného komiksu bylo v roce 2011 otevřeno v Doksech muzeum Čtyřlístku. V roce 2012 přibyla naučná stezka Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku.

50. narozeniny nejslavnější české komiksové čtyřky můžete nyní připomenout sobě i svým dětem!

Do naší nabídky jsme zařadili hned dva numismaty oslavující legendární Čtyřlístek. Motivu aversu mincí se zhostil Jaroslav Němeček, sám proslulý otec Čtyřlístku.

Pamětní mince Čtyřlístek zušlechtěná ryzím stříbrem (999/1000)

Prvním numismatem je sada 3 mincí v nejvyšší mincovní kvalitě. Úvodní mince byla vyražena z ryzího stříbra. Další dvě jsou kolorovány a zušlechtěny stříbrem a zlatem. Zajímavá je limitace, která čítá pouhých 100 kusů pro celý svět. Budete-li mít zájem o více informací k této sadě, navštivte prosím tuto stránku

Druhou alternativou jak si připomenout Čtyřlístek je samostatná mince nejvyšší mincovní kvality. Na aversu vidíme všechny hlavní hrdiny v barevném provedení. Mince je zušlechtěná ryzím stříbrem a limitována 500 kusy. Bližší parametry najdete zde.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.