Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Poslední roky se k nám vrátila krásná tradice – mince do kolébky. Počátek této tradice bychom našli už v období renesance. Tehdy příbuzní či rodinní přátelé vítali na světě novorozence ozdobnými zlatými knoflíky. Později nahradily knoflíky stříbrné a zlaté mince. Asi nejznámějšími mincemi do kolébky se staly zlaté dukáty. Mince z drahých kovů měly miminku přinést štěstí, bohatý život a ochránit jej před bídou a chudobou.

Přehrát video - stříbrná mince Malá princezná

Koncem minulého roku jsme proto do naší nabídky zařadili několik mincí do kolébky! O roztomilé kousky pro nejmenší členy rodiny byl obrovský zájem, a tak jsme se rozhodli sortiment opět rozšířit.

Největší úspěch zaznamenala v předchozím roce stříbrná mince „Ukolébavka“. Pokud si na minci nepamatujete, připomeneme, že šlo o stříbrnou emisi s motivem poklidně spícího nemluvněte na srpku měsíce. Něžná emise byla uložena do hrací skříňky, ze které se po otevření ozvaly tóny nejznámější ukolébavky od slavného hudebního skladatele Johanese Brahmse.

Emise, kterou Vám dnes představíme je dvojčetem mince „Ukolébavka“ a tento dvojčlenný kouzelný numismatický set uzavírá. Novinka dostala název „Malá princezna“. Mince vyobrazuje usmívající se holčičku, která pokojně odpočívá na obláčku a v objetí svírá plyšového medvídka. Stejně jako předchozí emise, byla i tato vyražena technikou „Smartminting“. Chytrá technologie umožňuje minci proděravět různorodými tvary, které emisím přidávají na originalitě. V dnešním případě jde o srdce, které jen umocní vřelé emoce, jež celá kompozice vyvolává. Stříbrná mince „Malá princezna“ je opět dodávána v hrací skříňce. Letošní provedení je určené pro holčičky, a proto je skříňka s hracím strojkem růžová.

„Malá princezna“ je ideálním dárkem pro novorozená děvčátka. Kromě mince do kolébky totiž věnujete Vašim malým láskám díky ukolébavce také klidný spánek.

Veškeré informace o stříbrné emisi najdete na této stránce!

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.