Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Nejvýznamnější numismatický projekt roku je konečně tu! Právě teď se naši mincovní specialisté naplno věnují Ražbě dne, stříbrné uncové medaili s vyobrazením Tomáše Garrigue Masaryka! Přesto, že v mincovně pracují odborníci na slovo vzatí, čeká je nelehký úkol – ražba 999 medailí za jeden jediný den. Právě dnes 7. března oslavujeme 170. výročí narození tatíčka Masaryka, prvního československého prezidenta. A dnešní téměř tisícikusová ražba je vzdáním pocty tomuto neobyčejnému člověku!

V mincovně mají dnes naši specialisté pořádně napilno. Všechny ruce zaměstnává jediná ražba. Ta musí být ukončena před dnešní půlnocí. Razící stroje jedou na plný výkon. 999 stříbrných uncových kusů postupně získává otisk razidla, zrcadlící portrét Tomáše Garrigue Masaryka. Každému jedinému kusu je věnována maximální péče a pozornost. Celá limitace je ražena v nejvyšší mincovní kvalitě Proof. Za tímto označením kvality se skrývá mnoho práce. Raznice je leštěna speciální diamantovou pastou, díky které získá každý ražený kus dokonalý zrcadlový povrch a vyšší sběratelskou hodnotu.

Na ražební proces osobně dohlíží Irena Hradecká, autorka unikátního motivu Ražby dne společně s marketingovou manažerkou Evou Sabakovou. Rozhovor s autorkou si můžete přečíst v dnešním vydání numismatických novinek.

Stříbrná medaile Tomáš Garrigue Masaryk vyražená přesně v den 170. výročí narození

Ražba dne je ambiciózním projektem Národní Pokladnice, o který je ze strany sběratelů mimořádný zájem. Každý rok je vybrána pouze jedna osobnost, jíž je Ražba věnována. Jde o historické velikány, kteří významným způsobem ovlivnili chod našich dějin a mezi ně Tatíček Masaryk bezesporu patří. Specialitou ražby je zejména datum jejího zhotovení. Každá emise je vyražena v jeden jediný den, v den výročí oslavované osobnosti, jejíž vyobrazení ražbu zdobí.

Datum ražby však zdaleka není jediným argumentem, proč si ji řada sběratelů přeje získat do své sbírky. Ražba dne vyniká velice nízkou limitací. Ta letošní čítá jen 999 exemplářů celosvětově. Další přidanou hodnotou je ryzost a obsah stříbra. Specifikace všech medailí, zařazených do projektu, je totožná. Jsou zhotoveny z 1 unce (31, 1 g) ryzího stříbra 999/1000.

Stejně pečlivě jako vybíráme osobnost, která pamětní medaili ozdobí, volíme také medailéra, v tomto případě medailérku. Tou dnešní je již zmíněná Irena Hradecká, zkušená výtvarnice a vystudovaná medailérka, jejíž motiv zdobí například minci, vydanou ČNB při příležitosti 75. výročí operace Anthropoid.

Autorka zpracovala pro dnešní ražební motiv Masaryka v jeho nejtypičtějším vzezření. Vážný, ale charismatický pohled skrývající se za kulatými brýlemi a částečně zastíněná tvář elegantním kloboukem. Uhlazený knírek, pečlivě udržovaná bradka a formální oděv s neodmyslitelnou vázankou. To všechno jsou poznávací znamení prezidenta Osvoboditele, pedagoga, budovatele, symbolu morální velikosti, filosofa a politické autority s neobyčejně lidskou duší.

Chcete-li si rezervovat Vaši individuálně číslovanou Ražbu dne, neváhejte dlouho, brzy nebudou…

RAŽBU DNE věnovanou Tomáši Garrigue Masarykovi můžete rezervovat zde.

Podívejte se, jak probíha Ražba dne stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk:


Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk

Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk

Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk

Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk Ražba stříbrné medaile Tomáš Garrigue Masaryk
Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.