Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

S hrdostí Vám dnes představujeme čerstvou novinku z našeho portfolia – pamětní ražbu zdarma! Ta letošní je věnována českému králi a římskému císaři Karlu IV. Ražbu může získat každý zcela bezplatně a bez jakýchkoli závazků. Poštovné a balné navíc zaplatíme za Vás.

Proč to děláme?

Ražby zdarma nebo za symbolické ceny razíme v Národní Pokladnici už několik let. Původně se mělo jednat o jednorázový projekt při příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Zájem o pamětní medaile naprosto překonal naše představy a my se rozhodli o pár měsíců později představit další pamětní numismat. Poptávka nepolevila ani tenkrát, naopak. Od té doby vydáváme pamětní ražby zdarma pravidelně. Témata jsou věnována výhradně historii naší země.

Každý rok pro motivy medailí pečlivě vybíráme historické momenty, významné osobnosti nebo národní symboly. Každá z medailí nám má připomenout, že být Čechem je výsadou, že i v naší malé zemičce žili lidé, na které můžeme být hrdí a v neposlední řadě, že to, co zde máme, za co naši předci bojovali a umírali, není samozřejmostí. Pamětní ražby nám mají připomenout, že myšlenky našich předků i hmotné kulturní dědictví je třeba bedlivě chránit a opatrovat. Váš zájem o naše pamětní ražby dokazuje, že Vám osud naší země není lhostejný. A právě tato myšlenka nás nesmírně těší a dává nám energii k tomu, abychom pro Vás vydávali další a další pamětní medaile.

Témata pamětních ražeb volíme mimo jiné i v návaznosti na aktuální výročí. Letos byla naše volba snadná. V roce 2021 oslavujeme 705. výročí od narození největšího panovníka našich dějin – Karla IV.

Karel IV. zdobí novou pamětní ražbu zdarma. Může ji získat i Vy!

Ražba zdarma vzdává hold Karlu IV.

Český král z rodu Lucemburků byl jedinečným státníkem s výjimečnými schopnostmi, rozhledem, inteligencí a charakterem. Ovlivňoval politické a hospodářské dění nejen v českém království, ale i daleko za jeho hranicemi. Díky své píli, vytrvalosti a moudrosti povznesl české země na pomyslný vrchol tehdejšího středověkého světa.

Rozsáhlý odkaz Otce vlasti, jak je Karel IV. nazýván, nám dodnes připomíná mnoho architektonických skvostů rozesetých po celém území České republiky. Za všechny můžeme zmínit například Pražský hrad a chrám svatého Víta, Nové město pražské, Karlův most, Karlovu univerzitu, Karlštejn a mnohé další.

Pro ty, kteří touží po osobnější vzpomínce na slavného krále a římského císaře, je tu pamětní ražba zdarma.

Motivu se zhostil Vladimír Oppl – legenda medailérského světa

Karel IV. zdobí novou pamětní ražbu zdarma. Může ji získat i Vy!

Stejně pečlivě jako vybíráme motiv každé pamětní ražby, vybíráme medailéra, kterému svěříme podobu numismatu. Každý umělec má vlastní styl, rukopis a také preference. Letošní ražbu zdobí návrh z dílny Vladimíra Oppla, zkušeného sochaře, medailéra a autora vizuální podoby celé řady oběžných mincí i pamětních numismatů. Středověk je autorovo oblíbené období. Jsme si jistí, že jeho záliba v gotice a úcta k velkému vladaři je z výsledné práce dobře čitelná.

Na aversu vyobrazil medailér portrét Karla IV. Dominantou reversu je pak Karlův korunovační kříž v kombinaci s fiálami, jaké jsou na monstrancích doby Karla IV. Dále je zde vyobrazena stylizovaná koruna s liliemi symbolizující Karlovu spojitost s Francií. Uprostřed je zdobná iniciála, kterou začíná většina dokumentů a nařízení Karla IV.

Jak ražbu zdarma získat?

Pamětní medaili s Karlem IV. si můžete objednat prostřednictvím online rezervačního systému nebo telefonicky. Všechny informace, včetně technické specifikace ražby naleznete na www.cesky-kral.cz.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.