Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Sběratelství je krásným koníčkem, který vyžaduje čas, znalosti a také vášeň. Numismatika nás učí rozumět historickým konsekvencím. Mince i medaile jsou němými svědky událostí, které měnily chod světových dějin. Prostřednictvím motivů, míře zachovalosti, ryzosti kovu a váze jsme schopni rozklíčovat mnoho zajímavých informací, starých i několik tisíciletí. Numismatika nám neustále rozšiřuje obzory, nutí nás tápat, bádat a prahnout po vědění. Záliba v mincích představuje i určitou míru altruismu. Zachraňujeme a uchováváme cenné věci, které by bez náležité péče dost možná skončily v propadlišti dějin. Sběratelství přináší možnost socializace, radost a potěšení. Učí nás hledat řád v nahodilosti, úctě k našim předkům a také trpělivosti. Numismatika je zkrátka balzámem pro duši. Jak ovšem začít sbírat? A co vlastně? Možná Vám v těžkém rozhodování pomůžeme. Připravili jsme pro Vás krásnou, bohatě ilustrovanou publikaci o historii mincovnictví.

Historie mincovnictví – s novou publikací proniknete do tajů numismatiky snadno!

Nejslavnější mincovní etapy přehledně a obrazem

Publikace Historie mincovnictví je ideální jak pro úplné začátečníky, tak pro ostřílené profesionály. Čtivá publikace Vás přehledně provede mincovnictvím od Keltů až po současnost.

Jednotlivé kapitoly jsou věnovány nejslavnějším mincovním epochám. Nejprve Vás provedeme keltským mincovnictvím. Následně zavítáme do starého Říma. Ukážeme Vám denáry a brakteáty. Následovat bude období grošů, tolarů a na závěr slavná korunová měna rakousko-uherské monarchie a československé oběživo.

V publikaci naleznete kromě zajímavých historických faktů také velké množství obrázků mincí, typických pro jednotlivé historické epochy. Kniha je navíc doplněna o celou řadu dobových replik. Součástí publikace je navíc i jedna originální historická mince - 1 koruna z roku 1922.

V každé kapitole je vysvětlena heraldika mincí, tedy pravidla, podle kterých se na mincích objevovaly znaky včetně vysvětlení, co přesně motivy znamenaly. Těšit se můžete také na různé perličky z oboru.

Pro začínající sběratele i historické nadšence

Kniha může být nápomocná těm, kteří se ještě nerozhodli, jakému období či tématu se chtějí sběratelsky věnovat. Dodá Vám stručný, ale komplexní vhled do tohoto krásného oboru a ukáže Vám nejslavnější mincovní zástupce z dějin numismatiky. Publikace se hodí též jako dárek pro obdivovatele historie, kteří si rádi udržují obecný přehled o příbuzných oborech.

Publikace byla zpracována odborníky na numismatiku i historii. Kniha je dostupná jen a pouze v naší nabídce. Historie mincovnictví je unikátní také díky nízkému nákladu, který činí pouhých 2000 výtisků pro celý svět.

Bohatě ilustrovanou, individuálně číslovanou publikaci s dobovými replikami a jedním mincovním originálem si můžete objednat zde.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.