Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Zlato fascinuje lidstvo už od pradávna. Jeho obliba tkví ve vzácnosti výskytu a také v jeho kráse, zářivosti a čistotě. Zlato se v přírodě vyskytuje na rozdíl od většiny jiných prvků ve své čisté podobě, nejedná se tedy o sloučeninu. Dnešní sběratelé v hodnotu zlata věří a do svých sbírek si často pořizují kousky z ryzího kovu. Často se potýkáme s dilematy, zda naplnit svůj trezor zlatými slitky bez sběratelské hodnoty nebo obohatíme svou sbírku mincí. Pro ty, kteří se neumí rozhodnout, jsme připravili novou exkluzivní sérii numismatů z ryzího zlata ve tvaru cihliček. Dnes Vám představíme první kousek ze série IN GOLD WE TRUST (VĚŘÍME VE ZLATO).

Proč nás zlato tak fascinuje?

Zlato je extrémně rezistentní kov, odolávající korozi, kyselinám, zásadám i solím. I proto, že tento zářivý kov nepodléhá zubu času, je už od pradávna považován za symbol moci a bohatství. Díky tisíciletým zlatým mincím a jiným artefaktům jsme dnes schopni analyzovat život našich dávných předků.

Před tisícovkami let bylo zlata ještě mnoho a například Aztékové a Inkové si z něj stavěli paláce, oblékali si zlaté kabátce a jejich těla zdobilo velké množství zlatých ozdob a šperků. První mince ražené ze slitiny stříbra a zlata se objevily v Malé Asii asi 700 let př. n. l. Staří Řekové se ve zlatě téměř topili, zatímco Římané žádnými horentními zlatými zásobami nedisponovali. Kvůli zlatonosným oblastem se mezi městskými státy vedly časté boje a někdy dokonce i války.

Zlaté cihly se těšily oblibě už ve Starověku

Skvělý způsob, jak drahý kov bezpečně uchovat, představovaly zlaté cihly, chcete-li zlaté slitky nebo též zlaté ingoty. Jejich existenci dokládá nález neforemných slitků, datovaný do 4. století př. n. l. Dle historiků Římané zlato roztavili a následně vylili do hliněných forem. Na raný typ ingotu odkazuje i známý římský autor Taucius, který ve své knize zmiňuje Caselliuse Bassuse a jeho příběh o tajném úkrytu, kde se údajně nachází zlato v podobě neforemných slitků. Svůj příběh údajně vyprávěl císaři Neronovi, aby získal jeho přízeň. Domnělé zlaté slitky sice nikdy nalezeny nebyly, ale alespoň byla potvrzena jejich existence z období starověku.

Zlaté cihly ze 4. století př.n.l.

Zlato bylo vždycky v kurzu

Zlaté slitky a cihly žily dál svou historií a postupně si získaly místo v trezorech všech světových bank. Jak je známo, ryzí zlato je velice oblíbenou komoditou a investice do něj se z dlouhodobého hlediska zkrátka vyplácí. V dobách krize a ekonomické nejistoty je skvělou pojistkou pro zachování hodnoty papírových peněz. Vyznačuje se též velice dobrou likviditou.

Revoluce ve sbírání zlata – mince ve tvaru cihličky

Pro sběratele, kteří si chtějí obohatit svou numismatickou sbírku o netradiční kousek, jsme připravili revoluční produkt, který je dostupný exkluzivně v naší nabídce. Jedná se o minci ve tvaru zlaté cihličky.

In gold we trust - zlatá mince ve tvaru cihličky

Mince je vyražena z ryzího zlata (Au 999,9/1000), její průměr je 6 x 11 milimetrů s hmotností 1/100 oz (0,311 gramů). Je ražena pomocí leštěného razidla, tedy v té nejvyšší možné kvalitě.

Aversní strana zobrazuje královnu Alžbětu II., označení nominální hodnoty dvou dolarů a popis vlastností mince: její gramáž a ryzost. Revers pak nese samotný nápis IN GOLD WE TRUST (Věříme ve zlato), který je přes celou šíři mince.

Nedělejte kompromisy a věřte ve zlato! Svou mincovní zlatou cihličku objednávejte zde!

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.