Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

1. července se narodila Diana Frances Spencer, princezna z Walesu. Všemi milovanou Lady Di není třeba dlouze představovat. Charismatická členka britské královské rodiny byla milující matkou, ztělesněním soucitu, tváří mnoha charitativních projektů, módní ikonou, nejfotografovanější ženou světa, ale především laskavou aristokratkou s lidskou tváří. Její odkaz připomíná nejen nedávno odhalená socha v zahradách Kensingtonského paláce, ale také unikátní pamětní medaile, vyrobená z neobyčejných kovů, jejichž zpracování podporuje hned dva krásné projekty současně!

Není tajemstvím, že manželství princezny z Walesu a prince Charlese bylo svazkem bez lásky. Jedním z mála kladů mediálně propíraného rozvodu byl fakt, že po rozluce se britská princezna mohla naplno věnovat charitativní činnosti. Altruistickým projektům se věnovala s takovým nasazením, že je považována za nejvýraznější tvář charity své doby. V posledních letech života, před tragickou autonehodou, se věnovala podpoře několika zdravotnických zařízeních a organizaci, pečující o mladé lidi bez domova. Byla také oddanou patronkou Červeného kříže a bojovnicí proti nášlapným minám a AIDS. Za svou charitativní činnost získala několik ocenění a k neziskovým aktivitám inspirovala mnoho lidí včetně svých dětí.

Princezna Diana - první ražba z vzácného Humania

Princezna Diana na neobyčejné pamětní minci

Jsme moc rádi, že Vám dnes, při příležitosti nedožitých 60. narozenin princezny Diany, můžeme představit novou pamětní ražbu. Unikátní mince připomíná nejen laskavost a obětavost nejoblíbenější členky britské královské rodiny, ale také aktivně podporuje to, za co Diana celý život neúnavně bojovala, a sice za život v míru a podporu komunit, které žijí v komplikovaných podmínkách.

První ražba z vzácného Humania

Princezna Diana se stala vůbec první osobností, jejíž tvář zdobí pamětní minci, vyraženou z kovu „Humanium“. Humanium je vzácná komodita, která se získává dokonce obtížněji než zlato nebo stříbro. Jedná se o slitinu, získanou roztavením státem zabavených nelegálně držených střelných zbraní.

Mírovou komoditu vyrábí organizace Humanium Metal od roku 2016. Cílem společnosti a zainteresovaných partnerů je přeměnit vražedné nástroje (nelegálně držené zbraně) v předměty, reprezentující mír. Z Humania jsou vyráběny například hodinky, šperky nebo luxusní psací potřeby. Ražba s princeznou Dianou je první pamětní ražbou z „humánního“ kovu na světě a je dostupná exkluzivně v Národní Pokladnici, která je hrdým partnerem této mírové mise.

Humanium - kov získaný roztavením zabavených nelegálně držených střelných zbraní


Příjem z produktů, vyrobených z kovu Humanium, organizace re-investuje ve prospěch komunit, zasažených násilím, pramenícím z držení nelegálních zbraní. Díky inciativě dochází k propojení vládních institucí, soukromého sektoru a občanské společnosti. Společným cílem těchto entit je prolomení začarovaného kruhu násilí a chudoby a eliminace zbytečně zmařených životů.

Fairmined zlato, které pomáhá žít lépe

Mír, sounáležitost a lidství, které jsou prostřednictvím mince oslavovány, vyjadřuje kromě Dianina portrétu a použití Humania, také původ zlata, kterým je ražba zušlechtěna. Zlato nese označení Fairmined. Toto označení můžeme volně přeložit jako zlato férové, férově vytěžené nebo certifikované. Kov pochází z malých důlních společností třetího světa. Tyto doly jsou certifikovány Aliancí pro zodpovědnou těžbu. Pokud si minci zakoupíte, můžete si být jisti, že horníci pracují v bezpečných podmínkách, okolní flora a fauna není v důsledku těžby zatěžována a část prostředků z prodeje zlata je navrácena zpět do tamní komunity a pomáhá tak horníkům a jejich rodinám žít lépe.

První minci z cenného Humania zušlechtěnou ryzím zlatem si můžete objednat zde.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.