Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Diana Frances Spencerová, princezna z Walesu, navždy odešla před 25 lety, 30. srpna 1997. Charismatická členka britské královské rodiny byla milující matkou, ztělesněním soucitu, tváří mnoha charitativních projektů, módní ikonou, nejfotografovanější ženou světa, ale především laskavou aristokratkou s lidskou tváří. Její odkaz připomíná nejen nedávno odhalená socha v zahradách Kensingtonského paláce, ale také unikátní pamětní mince, vyrobená z neobyčejných kovů, jejichž zpracování podporuje hned dva krásné projekty současně!

Manželství bez lásky kompenzovala dobročinností

Není žádným tajemstvím, že manželství princezny z Walesu a prince Charlese bylo svazkem bez lásky. Jedním z mála kladů tohoto hojně medializovaného rozvodu byla skutečnost, že se britská princezna po rozchodu mohla naplno věnovat charitativní činnosti. Altruistickým projektům se věnovala s takovým nasazením, že je považována za nejvýraznější tvář charity své doby. V posledních letech svého života, před tragickou autonehodou, se věnovala podpoře několika zdravotnických zařízení a organizacím pečující o mladé lidi bez domova. Byla také oddanou patronkou Červeného kříže a bojovnicí proti nášlapným minám. Angažovala se taká v boji proti AIDS. Za svou charitativní činnost získala několik ocenění a inspirovala mnoho lidí, včetně svých dětí, k neziskovým aktivitám.

Princezna Diana na mimořádné pamětní minci

Unikátní mince připomíná laskavost a obětavost nejoblíbenější členky britské královské rodiny, ale také aktivně podporuje to, za co Diana po celý svůj život neúnavně bojovala – život v míru a podporu komunit žijících v obtížných podmínkách.

První ražba z mírového kovu

Mince z Humania oslavující 60. narozeniny princezny Diany

Princezna Diana se stala vůbec první celebritou, jejíž tvář je vyražena na pamětní minci z kovu "Humanium". Humanium je vzácná komodita, která je dokonce méně dostupná než zlato nebo stříbro. Jedná se o slitinu získanou roztavením nelegálně držených střelných zbraní zabavených státem.

Mírové zboží vyrábí organizace Humanium Metal od roku 2016. Cílem společnosti a zúčastněných partnerů je proměnit vražedné nástroje (nelegálně držené zbraně) v předměty hlásající mír. Z Humania se vyrábějí například hodinky, šperky nebo luxusní psací potřeby. Dnes představovaný numismat s podobiznou princezny Diany je první pamětní mincí na světě z tohoto kovu a je k dostání výhradně v nabídce Národní Pokladnici, která je hrdým partnerem této mírové mise.

Příjem z produktů, vyrobených z kovu Humanium, organizace re-investuje ve prospěch komunit, zasažených násilím, pramenícím z držení nelegálních zbraní. Díky inciativě dochází k propojení vládních institucí, soukromého sektoru a občanské společnosti. Společným cílem těchto entit je prolomení začarovaného kruhu násilí a chudoby a eliminace zbytečně zmařených životů.

Fairmined zlato, které pomáhá žít lépe

Mír, sounáležitost a lidství, které jsou prostřednictvím mince oslavovány, vyjadřuje kromě Dianina portrétu a použití Humania, také původ zlata, kterým je ražba zušlechtěna. Zlato nese označení Fairmined. Toto označení můžeme volně přeložit jako zlato férové, férově vytěžené nebo certifikované. Kov pochází z malých důlních společností třetího světa. Tyto doly jsou certifikovány Aliancí pro zodpovědnou těžbu. Pokud si minci zakoupíte, můžete si být jisti, že horníci pracují v bezpečných podmínkách, okolní flora a fauna není v důsledku těžby zatěžována a část prostředků z prodeje zlata je navrácena zpět do tamní komunity a pomáhá tak horníkům a jejich rodinám žít lépe.

První minci z cenného Humania zušlechtěnou ryzím zlatem si můžete objednat zde.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.